Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Bez peněz do hotelu neleť

Bez peněz do hotelu neleť

Strážníci z odchytové služby pražské městské policie poskytli ochranu a nabídli azyl papouškovi z hotelu International. 

Papoušek
9. listopadu 2019 - 12:30

Představte si, že uletíte více jak 13 000 kilometrů z Austrálie do Prahy a celý zlámaní se těšíte na sprchu a postel. Jenže při příjezdu do hotelu zjistíte, že nemáte ani rezervaci  ani peníze. Myslím, že byste byli rozrušení stejně jako Kakadu růžový, kterého na parkovišti hotelu International zadržela odchytová služba městské policie. Papoušek nyní čeká, zda mu bude uvolněno jeho apartmá, či se o něj přihlásí právoplatný majitel. Do té doby přijal azyl v útulku pro opuštěná zvířata v Dolních Měcholupech.


Silně opilý muž nadával kolemjdoucím. Strážníci si vyslechli další snůšku sprostých nadávek a urážek. Tentokrát od opilého muže, který na tramvajové zastávce před příjezdem hlídky slovně napadal kolemjdoucí. Nakonec skončil v poutech a byl převezen na záchytku.

Výtržnosti opilého muže na tramvajové zastávce v ulici Spálená včera po šesté hodině večer museli nedobrovolně snášet kolemjdoucí. Nejdříve všechny kolem slovně napadal a pak svou agresi  přesměroval vůči přivolaným strážníkům. Po jejich upozornění na zákaz konzumace alkoholu a zklidnění svého chování se dále napájel vínem a jeho vulgární výlevy nebraly konce. Přítomnou strážnici se snažil ještě poučit, „aby se polepšila, jinak že ji vyškolí“, přičemž si významně sáhl do svého rozkroku. Ani odejít z místa se mu díky opilosti nezdařilo. Narazil do výlohy a raději usedl na zem. Zanedlouho přešel ze slovní agrese k fyzické a tak mu strážníci nasadili pouta. Přes jeho vzpouzení a kopání kolem sebe ho strážníci drželi na zemi do příjezdu speciálního vozidla městské policie pro převoz podnapilých osob. Čtyřiatřicetiletý muž tak přenocoval na záchytné stanici a jeho jednáním se bude zabývat správní orgán.

Prazskenovinky.cz informovala Bc. Michaela Peterková z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mp)