Svátek má: Liliana

Regiony

Velikost textu:

Během oblevy hrozí padající led ze střech

Během oblevy hrozí padající led ze střech

Praha u svých objektů stav sněhu a ledu pravidelně kontroluje a v případě nutnosti zajistí jejich odstranění.

Hasiči srážejí rampouchy
17. února 2021 - 12:30

Po mrazivých dnech by se podle aktuální předpovědi počasí mělo v příštích dnech začít oteplovat. S tím souvisí i hrozba odpadávajících kusů tajícího sněhu a rampouchů ze střech a okapů, které mohou vážit i desítky kilogramů. Zodpovědnost za jejich odstranění i bezpečnost chodců má v takových případech majitel nemovitosti. Magistrát hl. m. Prahy v tomto ohledu není výjimkou.

Hlavní město je v pravidelném kontaktu se správcovskými firmami, které se starají o budovy v jeho majetku. Tyto firmy monitorují vrstvu sněhu a ledu na budovách a v případě nutnosti zajistí jejich odstranění. Naposledy úřad tímto způsobem řešil odstranění sněhu ze střech v areálu Fakultní nemocnice Bulovka.

Magistrát hl. m. Prahy vyzývá také další vlastníky objektů na území metropole, aby zejména v těchto dnech minimalizovali riziko zranění lidí procházejících kolem jejich domů nebo poškození zaparkovaných aut, a kontrolovali stav sněhu na střechách. V případě shozu by následně měli obnovit průchodnost chodníků.


V každém případě by aktuálně měli být Pražané více opatrní při pohybu v zástavbě a také dávat pozor, kam parkují svoje automobily.

„Riziko padajícího sněhu se snažíme eliminovat všude, kde můžeme. Apelujeme na vlastníky budov a na všechny chodce, aby v tomto byli obezřetní a nebezpečí padajícího sněhu nepodceňovali," říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast bezpečnosti Petr Hlubuček.

Prazskenovinky.cz informoval Vít Hofman, tiskový mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch.)