Svátek má: Vítězslav

Regiony

Velikost textu:

Běh pro miminka do dlaně podpořil nedonošené děti

Běh pro miminka do dlaně podpořil nedonošené děti

V neděli odpoledne ve Sportcentru Koráb v Praze 8 proběhl charitativní Běh pro miminka do dlaně, který pořádá nezisková organizace Nedoklubko.

Běh pro miminka do dlaně
11. září 2018 - 12:30

Účastníci se hlásili na pětikilometrový hlavní závod a nebo na procházku pro rodiny s dětmi. Peníze ze startovného organizátoři věnovali Neonatologickému oddělení Nemocnice Na Bulovce. Na péči o nedonošené děti se podařilo vybrat celkem 47.444 korun.

„Naším cílem je vždycky podporovat to oddělení ideálně něčím, co má taky vliv na budování vztahu maminky s tím miminkem, ať už je to třeba ta odsávačka na mléko nebo klokánkovací křesla," říká pořadatelka běhu Lucie Žáčková.


Zhruba každé dvanácté dítě se v Česku narodí předčasně. Podle primáře Neonatologického oddělení Nemocnice Na Bulovce Martina Čihaře je možností pomoci rodinám hned několik. „Jedná se jednak o podporu přímo těch maminek, které jsou najednou hozeny do situace, že mají extrémně nezralé děťátko, nevědí, co s ním počít, jsou nešťastné a potřebují vlastně psychickou pomoc. Potom je možnost maminkám věnovat různé potřebné věci a dárky," vysvětluje primář Čihař.

Prazskenovinky.cz informoval Martin Šalek, tiskový mluvčí Nemocnice Na Bulovce.

(jv,prazskenovinky.cz foto:NNB)