Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Automatický externí defibrilátor městské policie opět zachraňoval

Automatický externí defibrilátor městské policie opět zachraňoval

Vynikající práci odvedli pražští strážníci. Ti pomocí automatického externího defibrilátoru obnovili srdeční funkci u mladé ženy, která zkolabovala.

Automatický externí defibrilátor
5. srpna 2019 - 12:30

Na místo se dostavili během rekordních tří minut poté, co je o pomoc požádala záchranná služba. Projekt First responder má svůj smysl! Strážníci díky výbavě služebních vozidel mohou započít okamžitou resuscitaci ještě před příjezdem záchranářů.

Ve čtvrtek večer přijal operátor tísňové linky městské policie žádost záchranné služby o vyslání hlídky strážníků disponující automatickým externím defibrilátorem do Kongresové ulice v Praze 4. V jednom z hotelů se měla nacházet žena v bezvědomí, kterou svědci nalezli bezvládnou v bazénu.

Místně příslušná autohlídka městské policie dorazila do hotelu během rekordních tří minut, kde již přítomný svědek zahájil resuscitaci. Jeden člen hlídky ho okamžitě vystřídal a druhý připravoval k použití defibrilátor. Ten po přiložení doporučil výboj, a to hned dvakrát. Strážníci pokračovali v resuscitaci až do příjezdu záchranné služby. Ženu předali do péče lékaře s již obnovenou srdeční činností. Podle výpovědi svědků si třiadvacetiletá žena po návštěvě sauny šla zaplavat do bazénu, kde její bezvládné tělo následně objevila ostraha hotelu. Žena byla záchrannou službou převezena do nemocnice.Strážníci zadrželi dva útočníky, kteří v parku napadli muže. Pražským strážníkům se podařilo dopadnout dva podezřelé mladíky z napadení skateboardisty. Útočníci byli předáni Policii ČR.

Necelou hodinu po půlnoci bylo na linku 156 oznámeno, že v Letenských sadech na Praze 7 má docházet ke rvačce. Na oznámení ihned zareagoval celopražský Útvar psovodů, který právě prováděl kontrolu letenského parku. Z prostoru „U kyvadla“, kde se nacházela skupina osob, začal náhle utíkat mladík. Strážníci se rozeběhli za ním a za použití hmatů a chvatů ho zadrželi. Na oznámení operátora linky 156 zareagovaly současně i hlídky strážníků z Prahy 7. Ty zadržely dalšího podezřelého, který se zdržoval v místě incidentu. Napadený čtyřiadvacetiletý muž vypověděl, že při jízdě na skateboardu ho zadržení mladicí nejprve slovně uráželi a následně na něj jeden z nich fyzicky zaútočil. Jelikož byl zraněn a stěžoval si na bolest hlavy, byla na místo přivolána záchranná služba. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu byli útočníci ve věku osmnáct a devatenáct let předáni Policii ČR, která se dostavila na místo a celou věc si převzala.

Léto ve znamení cykloprevence je v plném proudu

Další nalezený pejsek je na cestě do útulku.  Zřejmě jen zatoulanou zhruba půlroční fenku  odchytávali strážníci z Prahy 13 na sídlišti Velká Ohrada. Ta pobíhala u Prokopského údolí bez čipu a obojku se známkou. Protože se dosud po ní nikdo nesháněl, byla převezena do trojského Útulku městské policie pro opuštěná zvířata.

Prazskenovinky.cz informovala Michaela Teplá z Městské policie hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:arch)