Svátek má: Radana|Radan

Regiony

Velikost textu:

Aplikace Změna plánu je v provozu půl roku a zájem o ní se zvyšuje

Aplikace Změna plánu je v provozu půl roku a zájem o ní se zvyšuje

Aplikace Změna plánu (www.zmenaplanu.cz) nabízí již více než půl roku informace o aktuálních i minulých změnách, úpravách i podnětech na změny územního plánu Prahy.

Praha
28. ledna 2018 - 12:30

Kromě prohlížení změn v mapě či v seznamu aplikace nabízí i „Hlídacího psa“, který informuje o novinkách v projednávání změn. Od spuštění ji navštívilo téměř 8 000 lidí a do aplikace se zároveň zaregistrovalo téměř 300 odběratelů novinek.

„Každý obyvatel Prahy má právo vědět, jak se může proměnit okolí jeho bydliště a k těmto změnám se vyjádřit. Proto jsme webovou aplikaci Změna plánu spustili – aby poskytovala přehledně všechny důležité informace. Jsem ráda, že zaznamenala v prvním půl roce fungování rostoucí zájem veřejnosti a věřím, že v budoucnu poslouží ještě většímu množství lidí,“ uvedla Petra Kolínská, náměstkyně primátorky hl. m. Prahy.

Územní plán je dohoda o využití území, jeho funkcích a budoucím rozvoji. Určuje například to, kde lze postavit administrativní budovu, parkoviště nebo nové sportoviště, a jak objemná taková zástavba může být. Změny v územním plánu tak mohou mít na podobu města velký vliv. Aplikace Změna plánu si proto klade za cíl zjednodušit občanům přístup k informacím a zpřehlednit složitý proces pořizování změn. Aktuálně je v procesu projednávání 363 změn.


Webovou aplikaci spustil v červnu 2017 Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha).

Aplikace umožňuje přehledně třídit změny, podněty a úpravy územního plánu podle různých kategorií, jako je přidělené číslo, stav projednání či poloha v hlavním městě. Prohlížet změny je možné jak v mapě, výkresech územního plánu, tak v podobě tabulkového přehledu.

„Registrovaní uživatelé si navíc také mohou aktivovat službu „Hlídací pes“, který je upozorní na novinky v pořizování změn na území Prahy, které je zajímá,“ dodává Kolínská.

Prazskenovinky.cz informoval Magistrát hlavního města Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz foto:mhmp)