Svátek má: Zita

Politika

Velikost textu:

Žerty z veletrhu Svět knihy. Napište tam věnování Jiříkovi ...

Žerty z veletrhu Svět knihy. Napište tam věnování Jiříkovi ...

V Praze ve dnech od 9. května až do 12. května 2019 probíhá knižní veletrh Svět knihy, při kterém celá řada vystavujících vydavatelů pořádá autogramiády s autory nebo s dalšími lidmi, kteří s knihami mají něco společného. Při jedné autogramiádě zazněla i tato poznámka.

Zdeněk Svěrák podepisoval knížky čtenářům na veletrhu Svět knihy
11. května 2019 - 08:15

Na  stánku nakladatelství Grada na veletrhu pořádaném na výstavišti v Praze v Holešovicích podepisoval 10. května 2019 svoji knížku nazvanou Strážce nádrže její autor Zdeněk Svěrák. Na podpis od spisovatele a herce Svěráka čekala trpělivě celá řada čtenářů.

V jednu chvíli vzal autor své poslední knihy Strážce nádrže do ruky mikrofon, aby k  čekajícím čtenářům promluvil."Vy, co tady čekáte, tak bych vám rád trochu to čekání zpříjemnil jednou historkou, která se tady před chvílí odehrála. Byla tady jedna paní a požádala mě, abych do knihy napsal věnování Jiříkovi. Dozvěděl jsem se od ní, že prý to bude jeho první knížka, kterou si přečte," vyprávěl Zdeněk Svěrák příběh, který zažil.

"Já jsem té paní řekl, že ta kniha ale vůbec není pro děti, abych se dozvěděl, že věnování je Jiříkovi, kterému je jednadvacet let," pobavil návštěvníky knižního veletrhu populární píšící a hrající umělec Zdeněk Svěrák, který v tu dobu a i poté podepsal desítky knih a fotografií a nechal se mnohokrát vyfotit se svými čtenáři.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)