Svátek má: Martina

Politika

Velikost textu:

Žerty stranou... Platí tu pokutu i ti, co tady trpěli za komunistů?

Žerty stranou... Platí tu pokutu i ti, co tady trpěli za komunistů?

Občas zaznějí od politiků při besedách s novináři žertovné příběhy, vzpomínky, humor, vtipy i kruté žerty, které glosují a komentují aktuální dění. Tady je jeden zdá se, že stále aktuální ...

Nevyšla dneska nějaká psina?
12. srpna 2017 - 08:29

Jdou po ulici dva staříci a nevšimnou si, že je na semaforu červená a hbitě se vydají po přechodu. Povídají si celou cestu přes silnici, že si ani nevšimnou, že proti nim stojí městský policista.

"Pánové přešli jste ulici na červenou, víte to?," ptá se mladý policista staříků.

"Chlapče, to jsme si nevšimli, to je nám líto," vysvětluje jeden ze starších mužů policistovi ve službách nejmenovaného města jednoho obvodu.

"To sice chápu, ale zaplatíte za toto porušení pokutu sto korun. Můžete ji zaplatit na místě?" optá se přísně muž v uniformě.

"Mladý muži a platí to i pro ty, co tady trpěli za komunistů?" zeptá se jeden ze staříků.

Mladý městský policista, se chvíli zamyslí, zavře úřední zápisník a pak mávne rukou se slovy:  "Tak běžte!!!"

Stařící mu poděkuji, kráčejí dál po chodníku a najednou se jeden z nich toho druhého zeptá.

"Poslyš, jak ty jsi trpěl za komunistů? Vždyť jsi byl ve fabrice velký odborář a předseda Svazu československo-sovětského přátelství a každý se před tebou bál říci nějaký vtip proti režimu, aby jsi jej nenapomenul, že zesměšňuje úsilí komunistické strany ... ," otočí se s touto otázkou jeden ze staříků na toho druhého.

"No, no ...," zabručí stařík. "Máš pravdu. Netrpěli jsme ani já a nakonec ani ty, ale zeptat jsem se mohl, ne?" vysvětlí druhý stařík svůj dotaz na městkého policistu.Žerty stranou ... Moudrost Indiána a víte, kdo je agresor?

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)