Svátek má: Radek

Politika

Velikost textu:

Že zrovna lidovcům, kteří navštěvují sjezdy sudeťáků, vadí Okamura

Že zrovna lidovcům, kteří navštěvují sjezdy sudeťáků, vadí Okamura

Prioritou KSČM na probíhajícím jednání Poslanecké sněmovny je návrh na zdanění církevních restitucí, dále pak senátní návrh o Ústavním soudu a zákon o obecném referendu. Vojtěch Filip se vyjádřil i k aktivitě lidovců sesadit Tomia Okamuru z funkce místopředsedy sněmovny.

Předseda KSČM Vojtěch Filip
28. února 2018 - 08:20

"Jsme rádi, že vláda schválila změny v penzích. Jsme pro, aby se důchody zvýšily a jsme rádi, že to není před volbami, ale po volbách," prohlásil ještě před jednáním sněmovny, které začalo poslední únorové úterý,  předseda KSČM.

Dále Vojtěch Filip sdělil, že se komunisté nepřidají ke snaze lidovců a některých dalších stran pro odvolání Tomia Okamury z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny. Jednak za své některé výroky o pracovním táboře v Letech se Okamura omluvil a přitom vyzval své kritiky, aby si nastudovali publikované práce skutečných historiků o historii tábora v Letech. Jinak  předseda SPD vadí lidovcům hlavně za kritiku finanční přemrštěné částky, za které vláda odkoupí vepřín v Letech, pak jej zbourá a vybuduje nějaké další pamětní místo.


Vojtěcha Filipa navíc jako Jihočecha pobuřuje, že se tak děje v jeho kraji, ve kterém se  ničí funkční  provoz zajišťující produkci vepřového masa. To pak na tuzemském trhu z tuzemských vepřínu chybí a Česko jej  dováží převážně z Německa. 

Dále předseda KSČM je překvapen pozoruhodnou aktivitou zrovna lidovců a jejich snahou odvolat předsedu SPD za výroky o pracovním táboře v Letech. Vždyť  to byli právě lidovci, kteří před časem jako členové   české vlády navštívili sjezdy organizací sudetských Němců, kde své hostitele oslovovali jako své přátele.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)