Svátek má: Klára

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Politika jedu a dýky má dál své obdivovatele a realizátory

Zbořil: Politika jedu a dýky má dál své obdivovatele a realizátory

<< NĚCO Z HISTORIE >>  V našem „historickém okénku“ si můžeme připomenout datum 23.listopadu 1457, kdy zemřel po údajné otravě český král Ladislav Pohrobek.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
27. listopadu 2019 - 03:20

A jak je to dnes s pomazanými hlavami pane Zbořile?

Je to zajímavé, ale zdá se, že se to zase o tolik nezměnilo. My nevíme zda-li byl Ladislav Pohrobek otráven a kým. Pravda je, že je to 15.století a diplomacie jedu a dýky se pěstovala, někdy si myslíme, že je to výjimečné, ačkoliv v kolébce demokracie, jak někdy říkáme Velké Británii nebo Anglii ta cesta k demokracii je vroubena useknutou hlavou krále Karla I., o Francii ani nemluvě, tam gilotinou popravili Ludvíka XVI. i s jeho manželkou a stovky nebo tisíce dalších aristokratů, ale ani ve Spojených státech to není lepší, řada prezidentů, na které byl spáchán atentát," vypočítává Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz..


„Ta zpráva o tom, že se někdo pokusil prezidenta Trumpa otrávit ať už smyšlená nebo pravdivá je už skoro podobná té zprávě, že se někdo pokusil otrávit našeho krále Ladislava Pohrobka. Možná o nic nešlo a jenom mu vypumpovali žaludek a nebo ho opravdu chtěl někdo otrávit. A i kdyby to byla úplná lež, tak se po letech budeme dohadovat zda někdo Trumpa otrávil nebo ne a zda politika jedu a dýky  dál má své obdivovatele, kteří o ní rádi mluví nebo dokonce rádi dělají," dodává Zdeněk Zbořil.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)