Svátek má: Drahoslav

Politika

Velikost textu:

Zbořil: Konec ministra Staňka, výhra nebo prohra, to je problém ČSSD

Zbořil: Konec ministra Staňka, výhra nebo prohra, to je problém ČSSD

<< VIDEO >> Tento týden byl odvolán ministr Staněk, někdo to komentuje jako výhru a někdo jako prohru, ale ten problém je uvnitř ČSSD, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
3. srpna 2019 - 03:20

Na ministerstvu kultury skončil Antonín Staněk, jestli na jeho místo  nastoupí   Michal Šmarda ještě ukáže čas.

V Číně pokračovalo obchodní jednání mezi Čínou a USA, které ale rychle Číňané ukončili kvůli nevhodnému tweetování Donalda Trumpa.

Americká politika sankcí začíná být nepřehledná, naposledy byly uvaleny sankce na íránského ministra zahraničí a ten se tomu smál.

A co vy na to pane Zbořile?

„Když začneme odvoláním ministra Staňka, tak někdo to komentuje jako výhru a někdo jako prohru buď předsedy vlády nebo prezidenta a přitom to s tím má něco společného jen vzdáleně, ten problém je uvnitř ČSSD a zdá se, že ČSSD nemá sílu dosadit na post ministra kultury  někoho, kdo by byl přijatelný pro kdekoho kdo se k tomu vyjadřuje,“ upozorňuje v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Americká politika sankcí  pokračuje, už ani nevíme proti komu všemu jsou uvaleny…

„Zajímavé je, že se ve Spojených státech stále rozvíjí politika sankcí . Těch sankcí už je tolik, že se v tom žádný politickozahraniční expert nevyzná  a že nastala doba že by se měla udělat  přehled té kontinentální blokády, ke které se rozhodly  Spojené státy, co ještě platí a co neplatí , zda Turecko bude trestáno za nákup obranných systémů, které si dovolilo koupit z  Ruska, my už vlastně ani nevíme koho se ty sankce týkají ,“ komentuje sankce Zdeněk Zbořil.

„Určitě by stálo za to zkoumat zda ty sankce jsou úspěšné nebo ne pro americkou ekonomiku , ne vždy je ta politika sankcí úspěšná a na tom nic nezmění  ani antiamerické , anti čínské  a anti ruské pořady v České televizi,“ dodává Zdeněk Zbořil
 
Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)