Svátek má: Libuše|Amálie

Politika

Velikost textu:

Zbořil: I přes nepřátelství, živená médii, si Trump a Putin telefonují

Zbořil: I přes nepřátelství, živená médii, si Trump a Putin telefonují

<< VIDEO >> V tom všem chaosu si Donald Trump našel chvilku a zatelefonoval Vladimiru Putinovi, upozorňuje Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
6. června 2020 - 03:20

Tento týden je ve znamení demonstrací v USA, proti rasismu, proti zabití Afroameričana při zatýkání policií. Donald Trump chtěl povolat i armádu na potlačení nepokojů, ale bylo mu to rozmluveno, přesto se nevyhnul kritice, ať už doma, tak v Evropském parlamentu. Mohli jsme se také, ale dozvědět, že Donald Trump si telefonoval s Vladimirem Putinem, probírali situaci ohledně koronaviru, ropy i G7, kde Donald Trump navrhuje účast Ruska na příštím zasedání…

Co vy na to všechno pane Zbořile?

„Je to celé trochu zmatené, ČT nás sice se špatně skrývaným nadšením nejdříve informovala, že se protestuje ve 25 městech, nejdříve proti rasismu, potom proti brutalitě místní policie, pak se přidala kritika Donalda Trumpa a nakonec se přidalo 10 měst, dnes už je to na 75. Demonstrace sice slábnou, ale města přibývají, je to od Los Angeles po Washington, takže to je dost velký prostor, abychom se mohli bát,“ odpovídá Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

A co strach z koronaviru a Trump v podzemním krytu…                        

„Nejsme daleko od toho, abychom si nedokázali, představit že v těch Státech se něco děje. Troufám si  si říct, že ty demonstrace  nám pomáhají se rozhlížet více po Spojených státech a všimnout si, že je tam největší počet obětí nakažených Covidem 19, o kterém původně mluvil Donald Trump s despektem, tak  jako naši stomatologové.

Ekonomové to mají jasné, dokáží si to vše spočítat, že už  teď je asi 10% procent nezaměstnaných. A do toho všeho přijde zpráva, že Donald Trump se odebral do podzemního krytu kvůli nebezpečí, které by mohli vyvolat demonstranti před Bílým domem a na 5.avenue a vzápětí se dozvíme z úst amerického prezidenta, že tam nebyl skrytý se svou ženou, ale  že tam byl na inspekci,“ shrnul Zdeněk Zbořil.

Ä poslední perlička: Účast Ruska na jednání G7….

„Americký prezident je kritizován za svůj nápad přizvat Rusko na jednání skupiny G 7. Podřízení úředníci ministra Lavrova se ozvali s tím, že Rusko nebude nikomu dělat křoví a do toho všeho chaosu si najde Donald Trump chvilku a zatelefonuje Vladimiru Putinovi, takže média bouří, politici nestíhají, ale možná ty jejich telefonáty jsou mnohem důležitější než si ti naši zuřiví reportéři myslí,“ dodává Zdeněk Zbořil.. 

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)