Svátek má: Norbert

Politika

Velikost textu:

V Česku mohou být od 19. února dva nejvyšší ústavní činitelé Milošové

V Česku mohou být od 19. února dva nejvyšší ústavní činitelé Milošové

Ve středu 19. února 2020 se bude v Senátu rozhodovat o nástupci ve funkci předsedy po zemřelém Jaroslavovi Kuberovi. Kandidáti jsou dva současný místopředseda Jiří Růžička a předseda senátorského klubu ODS Miloš Vystrčil, který je rovněž místopředsedou ODS.

Miloš Vystrčil
15. února 2020 - 08:30

Pokud by senátoři dodrželi ujednání o složení místopředsedů a předsedy podle zastoupení politických stran a hnutí, tak by nástupcem po Jaroslovovi Kuberovi měl být kandidát za stranu ODS.

Pokud by volba mezi dvěma pedagogy Růžičkou a Vystrčilem dopadla lépe pro bývalého hejtmana kraje Vysočina Vystrčila, mělo by Česko ve dvou nejvyšších ústavních funkcích ve funkci prezidenta země a předsedy Senátu muže se stejným křestním jménem.


„Se Zemanem se znám z dob, kdy byl důchodce z Vysočiny a já hejtmanem Kraje Vysočina a v té době jsem ho i navštěvoval. Dokonce jsme se o tom, kam směrovat rozvoj kraje, několikrát bavili a měl velmi dobré nápady a názory… To všechno se ale změnilo, když se stal prezidentem a obklopil se svými poradci. Tehdy najednou naše komunikace ustala a názorově jsme se významně rozešli,“ vzpomenul v nedávném rozhovoru pro pořad Českého rozhlasu Interview Plus Miloš Vystrčil.

(ps, Interview Plus, Prvnizpravy.cz, foto: ps)