Svátek má: Svatopluk

Politika

Velikost textu:

Tři osudová videa poslance Ondráčka. Poslední je z Donbasu

Tři osudová videa poslance Ondráčka. Poslední je z Donbasu

"Tři videa zviditelnila časem komunistického poslance Zdeňka Ondráčka tak, že se logicky ptáte komu ta videa vlastně slouží a proč se kolem nich dělá takový humbuk?" okomentoval současné dění student politologie, který si nepřeje být jmenován.

Kachna a ještě k tomu na naděli
19. května 2019 - 08:30

Důvod utajení jména student zdůvodňuje, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

A která ta videa a proč zrovna natočená se Zdeňkem Ondráčkem máte na mysli?

"To první je v majetku České televize a jde o rozhovor s mladým členem pohotovostníhio pluku VB, který se na mikrofon a kameru vyjadřuje, proč členové veřejné bezpečnosti zasahují v lednu 1989 proti demonstrantům na Václavském náměstí. Jako na potvoru tím mladým budoucím policistou je Zdeněk Ondráček, kterého Česká televize nyní označila za  "rudou mlátičku". Je zajímavé, že se už Česká televize nepochlubila, která tehdy z redaktorek  držela v ruce mikrofon před mladým Ondráčkem a jak se i ona tehdy provinila při této komunistické propagandě?!"

To druhé video je odkud?

"To si zveřejnil na sociálních sítích sám poslanec Ondráček a je z události, kdy dostal ocenění za to, že finančně i účastí pomáhá při obnovách hrobů, památníků a míst, která připomínají Němci zavražděné, padlé a zabité lidi během druhé světové války. Hned se vyrojili kritici Českého svazu bojovníků za svobodu, kteří stejně hloupě jako to prováděli Němci za války a komunisté mezi roky 1948 až 1989 začali řvát ... Komunistické mlátičce dal nějaký spolek vyznamenání. Bojkotujte tento spolek! Všimněte si, že tady nešlo o Ondráčka, který skutečně finančně pomáhá a osobně se zasluhuje, aby neupravené památníky, hroby Němci zavražděných lidí byly upraveny a zkrátka,  aby byly vidět. Komu  vadí, že někdo tady velebí místa připomínající, co tu během války prováděli Němci? Nejsou to náhodou přátelé sudetoněmeckých spolků?"

A to třetí video je  to z Donbasu?

"To je to z Donbasu, kde představitelé tamějšího nikým neuznaného zřízení vítají Ondráčka při oslavě pátého výročí tohoto zřízení. Ondráček někam přijel, někam šel po kobeci, někdo mu podal ruku a zahráli mu českou hymnu. Ondráček tvrdí, že tam byl soukromě a že do té oblasti přivezl balíky pastelek a dalších předmětů pro tamější děti, které zcela jistě na tom nejsou dobře, protože v té oblasti umírají i děti. Kdo  zajistil, že se pár dnů před volbami do EP objevilo v televizi? Poslance Ondráčka odsoudili na nějakém poslaneckém výboru, aby s Ondráčkem vůbec ti, co jej odsoudili mluvili, to jsou také praktiky z let nesvobody. Poslanec Ondráček je patrně neřízená střela i v samotné KSČM, ale z poslanců na Donbasu nebo na Krymu nebyl v minulosti sám. Jenže tehdy nebylo před volbami."

A komu slouží ta tři videa s Ondráčkem?

"To je správná otázka. První a třetí jsou namířeny proti KSČM, aby tato strana propadla ve volbách nejdříve tuzemských do parlamentu a nyní do EP. To druhé bylo uváděno, aby se zlikvidoval Český svaz bojovníků za svobodu. Výsledek zviditelněné a odsouzené návštěvy Ondráčka na Donbasu není jednoznačný. Mnozí lidé se místo odsouzení Ondráčka za jeho soukromou cestu do části Ukrajiny, kterou Ukrajina nemá pod kontrolou,  začali totiž opět zajímat o to, jak je možné, že už pět let nějaké takové i když nikým neuznané území na Ukrajině nějak funguje a lidé pátrají,  proč vůbec vzniklo? Proč Evropa   území na Donbasu nevyřeší podobně podivně  jako se to vyřešilo  s Kosovem? Jenže v hodně problematickém  Kosovu Američané získali místo pro svoji vojenskou základnu, což asi v Donbasu nepůjde.   Přesto bych si dal velký pozor na ty badatele, kteří se po svém pátrání na internetu, mohou ptát, zda nejde i  Kataláncům ve Španělsku o něco podobného, o co jde Donbasanům na Ukrajině?"


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli ...(ps, Prvnizpravy.cz, foto:ps)