Svátek má: Svatopluk

Politika

Velikost textu:

Také sledujete dodržování lidských práv na neobydlených ostrovech

Také sledujete dodržování lidských práv na neobydlených ostrovech

"V téhle době můžete dostat peníze na neuvěřitelně zbytečné projekty, které sledují, hlídají a analyzují takové pitomosti, že se jenom divíte, jak to někdo mohl odsouhlasit a ještě na to uvolnil hromadu peněz,"  okomentoval současné dění student politologie, který si nepřeje být jmenován.

Kachna a ještě k tomu na naděli
12. května 2019 - 07:38

Důvod utajení jména student zdůvodňuje, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

Máte něco konkrétního na mysli?

"Tuhle mi vyprávěl jeden takový borec, který tvrdil, že  projekty dokáže levou zadní napsat tak přesvěčivě, že by prosadil i zřízení neziskové organizace, která by sledovala dodržování lidských práv na neobydlených ostrovech."

A co by proboha taková nezisková organizace dělala?

"Co asi. Ten člověk jenom prozradil, že by ti aktivisti pořád  cestovali a navštěvovali  by právě ty neobydlené ostrovy. Víte kolik jich je jenom v Asii? Prý tisíce. Prý je pak nutné jenom napsat výroční zprávu a zdůvodnit všechny náklady na činnost. Tu zprávu jim prý ten člověk za sto tisíc napíše tak přesvědčivě, že ji všichni schválí."

Jak to vydýcháváte, když něco takového slyšíte?

"Z hluboka. Ale to není jediný otřesný případ. V Česku existují neziskové organizace, které mají docela početný sekretariát, mají služební auta a jenom sledují, co lze kde napadnout z pohledu ochrany  životního prostředí. Najímají si právníky a probíhající stavební řízení napadnou třeba podáním odvolání, žaloby nebo stížnosti v čase 23:55 hodin před  stanoveným termínem  uzavření řízení."

Nu a tohle si stát, kraje a města nechají líbit?

"Dokonce jim stát prostřednictvím svých ministerstev  poskytují dotace na jejich činnost. Slyšel jsem, že na jedné soukromé vysoké škole dokonce má být akreditovaný obor pro budoucí odborníky, kteří budou schopní zřídit a hlavně udržet jakoukoliv neziskovou organizaci při životě."

Takže budeme mít promované vyděrače?

"Třeba to ta akreditační komise prokoukne. Nevěřím,  že by odsouhlasili obor, který by vypouštěl do praxe promované,  jak vy říkáte, vyděrače."

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy Kachna. Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli ...(ps, Prvnizpravy.cz, foto:ps)