Svátek má: Luboš

Politika

Velikost textu:

Strana práv občanů představí svého volebního předáka patrně F.R.Čecha

Strana práv občanů představí svého volebního předáka patrně F.R.Čecha

Strana práv občanů, která v minulých parlamentních volbách získala jen 1,5 procenta hlasů, bude nyní kandidovat opět samostatně, ale její volebním předákem bude populární umělec a osobnost, která dovede  trefně komentovat současné dění František Ringo Čech.

František Ringo Čech
10. srpna 2017 - 08:18

Dosavadním nejznámějším politikem SPO byl do této doby především její předseda a senátor Jan Veleba, ovšem do podzimních parlamentních voleb by senátorovu proslulost mohl převzít  hlavní volební předák hudebník, herec a malíř František Ringo Čech.

To ostatně Čech potvrdil Deníku slovy ... "Je to pravda. Požádal mě o to můj přítel, prezident Zeman. Plním dané slovo a budu jako nezávislý kandidovat za zemanovce v Praze.“ prohlásil s použitím zkráceného názvu Strany práv občanů, který už několik let tato strana nepoužívá. 


František Ringo Čech kandidoval do Sněmovny v barvách ČSSD v červnu 1996, kdy dostat 7 783 preferenčních hlasů, což bylo více než v té době získali pozdější premiéři za ČSSD Bohuslav Sobotka 3223 hlasů a Vladimír Špidla 2576 hlasů dohromady.

Názory Františka Ringo Čecha jsou v diskusích většínou přijímány se souhlasem, jako například ...
Zveřejnil bych odměny pracovníků v neziskových organizacích

SPO šla poprvé samostatně do parlamentních voleb v roce 2010, pod vedením do Sněmovny ovšem nekandidujícího  Miloše Zemana. Získali 226 527 hlasů, což znamenalo jen  4,33 procenta. Do sněmovny se tak SPO nedostala, ale patrně vzala hlasy Paroubkově ČSSD, který v tom roce nesestavoval vládu.

Ve volbách v roce 2013 získala SPO jen 75 113 hlasů, což bylo 1,51 procenta. Do sněmovny se ani napodruhé SPO nedostala.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)