Svátek má: Gizela

Politika

Velikost textu:

Slovenský prezident Kiska též odmítl jmenovat vládu. V ČR byl oslavován

Slovenský prezident Kiska též odmítl jmenovat vládu. V ČR byl oslavován

"Když slovenský prezident Kiska odmítl jmenovat vládu, kterou mu úřadující vicepremiér Pellegrini navrhl, byl českými novináři oslavován," připomenul bývalý hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola nedávné události na Slovensku v souvisloti se současnou situací v Česku.

Bývalý hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola
16. srpna 2019 - 08:25

"Když prezident Zeman požádá předsedu Hamáčka o jiného kandidáta, aniž by přitom výslovně řekl, že Šmardu nejmenuje, porušuje ústavu. Klasický stejný český metr," konstatoval v souvislosti s neochotou Miloše Zemana jmenovat ČSSD ministrem kultury muže, který navhrhl Jan Hamáček do čela ministerstva kultury s podobnou události na Slovensku na svém facebookovém profilu bývalý hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

V diskusi na facebooku se na  krátkou Zimolovu poznámku  hned objevily příspěvky, které  se Zimolovým  přirovnáním nesouhlasí. Jejich pisatelé však místo polemiky urážejí českou hlavu státu a  upozorňují na Zimolou nedodržovanou "jednotu" názorů s Hamáčkovým vedení ČSSD.


"Tak urážet umíte, to je pravda. A teď zkuste najít ten rozdíl v postoji českých médiích tehdy a teď," odpověděl bývalý hejtman na jeden takový příspěvek.

"Klasický příklad člověka, který nemá argumenty a tak útočí jinak. Zkusme se vrátit k tématu, ano?," zní odpověď Jiřího Zimoly na další poznámku.

"Můj příspěvek je o farizejství části české veřejnosti, která se v analogických případech chová diametrálně odlišně. Toť vše, netřeba se o tom dále přít," míní na jiném místě Jiří Zimola.


(ps, facebookový profil Jiřího Zimoly, Prvnizpravy.cz, foto: ps)