Svátek má: Svatopluk

Politika

Velikost textu:

Senátoři nejspíše jednali pod vlivem, říká Zdeněk Zbořil (VIDEO)

Senátoři nejspíše jednali pod vlivem, říká Zdeněk Zbořil (VIDEO)

<< VIDEO >> Když si představíme ty teploty nad třicet stupňů u nás a v tom mají senátoři zasedat a rozhodovat se o tom, zda mají rádi nebo nemají rádi prezidenta , tak jsou zřejmě pod vlivem…, říká v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
27. července 2019 - 03:20

Tento týden můžeme pozorovat další  tanečky kolem ministerstva kultury  a někteří představitelé opozičních stran to označují jako ústavní krizi a senátoři podali ústavní stížnost na prezidenta republiky. Velká Británie a Írán si navzájem  zajali tankery, a Britové se konečně dočkali a mají nového premiéra Borise Johnsona.

A co vy na to pane Zbořile?

„Vypadá to, že to světové oteplování  přináší nechtěné plody, když si představíme ty teploty nad třicet stupňů u nás a v tom mají senátoři zasedat a rozhodovat se o tom, zda mají rádi nebo nemají rádi prezidenta , takže jsou zřejmě pod vlivem, jak se dnes hezky říká,“ upozorňuje v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Velká Británie a Írán si navzájem  zajali tankery…

„Tady nejde jenom o nějaký konflikt mezi Velkou Británií a Íránem nebo že Spojené státy hrozí nějakým vojenským zásahem nebo hrozí dalšími sankcemi, ale možná, že jde jenom o prachobyčejný pohyb cen  na světových trzích s ropou,“ myslí si Zdeněk Zbořil.

Britové se konečně dočkali a mají nového premiéra Borise Johnsona…

„Možná budeme muset počkat na další vystoupení Borise Johnsona, abychom věděli o co té Anglii jde. Po několikaletém informování o brexitu se dostáváme zase znovu do tajemné situace a budeme čekat jak se nový premiér rozhodne,“ vysvětluje Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.


(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)