Svátek má: Patrik

Politika

Velikost textu:

Senát žalobou na prezidenta naštve 2.85 milionů Zemanových voličů

Senát žalobou na prezidenta naštve 2.85 milionů Zemanových voličů

"Ať se ctihodní senátoři a senátorky nediví, že je chodí volit kolem 10% občanů, což je nejméně ze všech demokraticky volených institucí státu a že se pravděpodobně opět objeví nápady na zrušení Senátu," komentoval bývalý hejtman Michal Hašek dění v Senátu.

Michal Hašek
24. července 2019 - 08:25

"Senát má kompetenci podat ústavní žalobu na prezidenta republiky. Naštve tím bezpochyby minimálně cca 2.85 milionů občanů České republiky - voličů současného prezidenta Miloše Zemana," tvrdí bývalý hejtman Michal Hašek.

"Namísto svého hlavního poslání - legislativní činnosti horní komory zákonodárného sboru - při které by se senátoři měli předhánět s návrhy zákonů řešícími nejpalčivější starosti občanů i republiky, se nynější Senát(ní většina) hodlá degradovat na okopávače kotníků přímo zvolené hlavy státu," má jasno Michal Hašek."Přispěje tak v roli novodobého politického prokurátora k dalšímu a možná ještě hlubšímu rozdělení nynější společnosti. Ať se ctihodní senátoři a senátorky nediví, že je chodí volit kolem 10% občanů,což je nejméně ze všech demokraticky volených institucí státu a že se pravděpodobně opět objeví nápady na zrušení Senátu. Pro pořádek dodávám, že osobně jsem pro jeho transformaci na komoru regionů po vzoru Rakouska či Německa," uzavřel svůj komentář na facebookovém profilu bývalý hejtman a také bývalý místopředseda ČSSD Michal Hašek.

(ps, facebookový profil Michala Haška, Prvnizpravy.cz, foto:ps)