Svátek má: Libuše|Amálie

Politika

Velikost textu:

Rudolf Mládek: V USA to vře a to se hodí kde komu

Rudolf Mládek: V USA to vře a to se hodí kde komu

Afroameričanka a politička Angela Stanton King klade veřejnou otázku dnešním protestujícím: Když je Amerika tak špatná, tak proč bojujete za otevření našich hranic, aby ilegální přistěhovalci proudili právě do naší země?

Rudolf Mládek
5. června 2020 - 07:20

Ale je nepochybné, že pokud policista při zatýkání podezřelého svévolně usmrtí, je to chyba zásadní.  Proviněnému expolicistovi Dereku Chauvinovi hrozí za vraždu černocha George Floyda mnohaleté vězení. Nic na tom nemění fakt, že Floyd podle pitvy měl v těle opiáty, zbytky konopí, platil falešnou bankovkou a s policisty v autě bojoval. Policista se nesmí stát katem a to je podstatou věci.

Něco jiného jsou ale demonstrace, které přerostly v rabování a vraždy. Vražda policejního kapitána ve výslužbě, Davida Dorna, lupiči, kteří beze strachu šli krást obchodě v St.Luis ukazuje, že se demonstrace poněkud zvrtly. Mimochodem, zavražděný David Dorn byl Afroameričan. O to více směšně působí černošské aktivistky v Londýně, které tvrdí, že policie je zabije dřív, než korona. Od roku 1990 došlo v Londýně k úmrtí 99 Afroameričanů, především na následky střelby. Covid-19 zabil v Londýně od začátku pandemie 5 956 lidí (údaje z dubna) a „černé“ oběti představovaly 16% z celkového počtu úmrtí, tedy více jak 950 osob.Jestli něco tzv. „Ochránkyně planety Gréta“ přinesla do veřejného prostoru, tak je to naprostá lež, které se  mnozí v OSN či v EU klaní. Gréta obvinila důchodce, za to že ji zničili planetu  a se stejnou logikou pak  jedna z černošských londýnských aktivistek říká: „Když jsem vyrůstala, všichni moji kamarádi kradli… To vy (míněna zřejmě bílá populace) jste nás naučili násilí.“

Skutečnost, že smrt Floyda byla píše jen rozbuškou pro frustraci sociálně slabších skupin jak v USA, tak v EU, už oznamují v médiích mnozí odborníci. To že protesty, které se zvrtly v řádění, loupení a plundrování, vedou z velké většiny běloši antikapitalistického přesvědčení, (mnozí označováni jako Antifa), je také známé. A už jen pro dokreslení situace se samozřejmě, stejně jako v roce 1968 a v dalších letech ozvali „zástupci“ otroků, kteří požadující na vládě Spojených států odškodnění ve výši  14 bilionů dolarů pro 42 milionům afrických Američanů, včetně jednorázové platby 350 767 dolarů ihned

Prezident Trump nepošle vojáky do ulic, protože už se ukazuje, že rabující ztrácejí podporu veřejnosti a v Chicagu dokonce hispánské gangy začaly chránit svou komunitu před loupežemi. Demokratičtí guvernéři v USA, kteří demonstrace nezvládali v domnění, že tím oslabí pozici úřadující prezidenta Trumpa v podzimních volbách, svoje kroky přehodnocují, protože většinový volič nehodlá žít ve strachu ze zločinců, kteří si v ulicích dělají, co chtějí. Dávno se nejedná o protest proti policejní zvůli (ten byl samozřejmě správný), ale jedná se o politický boj jinými prostředky.


Je to ale boj, který brzy ztratí příznivce. Protože nepřináší ani řešení, ani se nejeví jako správný. Sociální postavení se nikomu nezmění požadavky na jakási odškodnění, zbytečnými pozitivními diskriminacemi nebo silnými hlesly na sociálních sítích. Tudy cesta nevede a nepovede a problém dnes nemá nic společného s bílými obyvateli planety, ale naopak s globalismem, ve kterém se člověk stal jen postradatelnou jednotkou. Bílý, černý, žlutý rudý, jakkoliv barevný, stejně bezcenný. A lze-li někoho, nebo něco obvinit z rasismu, tak jsou to především sociální sítě. Ukázka výmluvná je, že když napíšete na Facebook, že jste hrdý černý, je to v pořádku, pokud napíšete, že jste hrdý bílý, příspěvek je zcenzurován. Globalista Facebook je důkaz na důkazy.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)