Svátek má: Patrik

Politika

Velikost textu:

Pustí vůbec občané Nového Města na Moravě svého starostu do kultury?

Pustí vůbec občané Nového Města na Moravě svého starostu do kultury?

Ujme se nový termín v českém jazyce: “vyšmardovat” (někoho)? To zajímá europoslance Jana Zahradila, který tak okomentoval s pokusem o vtip současné dění na politické scéně.

Že by Pretoriánská garda Michala Šmardy RC Titáni z Nového Města na Moravě
15. srpna 2019 - 08:14

Hrad.cz byl 14. srpna 2019 zplnomocněn zveřejnit ...

Prohlášení prezidenta republiky

Prezident republiky Miloš Zeman konstatoval, že pan Michal Šmarda se nikdy nezabýval problematikou české kultury.

Z tohoto důvodu není odborně kompetentní pro výkon funkce ministra kultury České republiky.

Proto prezident republiky požádal předsedu ČSSD Jana Hamáčka, aby mu prostřednictvím předsedy vlády navrhl jiného kandidáta, splňujícího alespoň elementární odborné předpoklady.


"Ode dneška existuje v českém veřejném diskursu nový termín: “vyšmardovat” (někoho). Je to specifický druh politického trollingu. Jeho první obětí se stal Jan Hamáček, jehož právě vyšmardoval Miloš Zeman. Nemůžu si pomoct, ale musím se tomu strašně smát. Aby byla komedie kompletní, chtělo by to teď za Šmardu nějakou petici. Plus demonstraci," komentoval prohlášení vyšlé z Hradu.cz europoslanec Jan Zahradil."Ježišmardááá toho nééé....," komentoval prohlášení a Zahradilův komentář facebookový přítel europoslance.

Jinak pozor! Michal Šmarda je jako starosta ve Městě, které je Nové a ještě na Moravě velmi oblíbený. Nedávno jej vřele přijali například tamější ragbisté, když se přišel podívat na první ze tří turnajů republikového mistrovství  v olympijských sedmičkách. Třeba se petice budou podepisovat  a demonstrace se budou  konat i na Vysočině, aby tamější starosta  neodcházel někam, kde si z něho bude dělat legraci nejenom europoslanec z ODS.  

(ps, facebookový profil Jana Zahradila, Prvnízpravy.cz, foto: facebook RC Titani)