Svátek má: Drahoslav

Politika

Velikost textu:

Protest proti USA: Česko je vyzvalo k přehodnocení svého rozhodnutí

Protest proti USA: Česko je vyzvalo k přehodnocení svého rozhodnutí

"Ministerstvo zahraničních věcí ČR lituje rozhodnutí Spojených států amerických," tak začíná text MZV uveřejněný na ministerském webu. A co se tak významného stalo u našich přátel za velkou louží, že se to nelíbí českému ministerstvu věci zahraničních?

Socha Edvarda Beneše před budovou ministerstva zahraničních věcí není náhodou
3. srpna 2019 - 11:04

Prohlášení MZV k provádění trestu smrti v USA

Ministerstvo zahraničních věcí ČR lituje rozhodnutí Spojených států amerických obnovit provádění trestu smrti na federální úrovni. Rozhodnutí amerického ministerstva spravedlnosti ohlášené koncem července znamená, že v prosinci 2019 budou s největší pravděpodobností poprvé po 16 letech v USA popraveni vězni odsouzení k trestu smrti federálními soudy.

Popravy představují krutý, nelidský a nezvratný trest a jsou v protikladu k nezadatelnému právu na život, jak je ukotveno ve Všeobecné deklaraci lidských práv.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR vyzývá USA k přehodnocení rozhodnutí o obnovení poprav na federální úrovni a připomíná, že Česká republika je po boku všech členských států Evropské unie zásadním odpůrcem trestu smrti za všech okolností. ČR a celá Evropská unie na globální úrovni dlouhodobě vyzývají k úplnému zrušení trestu smrti.   

(mzv.cz, Prvnizpravy.cz, foto: ps)