Svátek má: Alexandra

Politika

Velikost textu:

Obávejte se politiků, kteří reagují zkratkovitě a nedejte jim svůj hlas

Obávejte se politiků, kteří reagují zkratkovitě a nedejte jim svůj hlas

"Obávejte se těch politiků, kteří reagují zkratkovitě a příště jim nedejte svůj hlas," řekl v rozhlasovém rozhovoru český prezident Miloš Zeman třetí dubnovou neděli.

Miloš Zeman při oznámení, že bude kandidovat na prezidenta
16. dubna 2018 - 08:19

"Andrej Babiš říkal, že se chtěl solidarizovat se svými dvěma ministry, kteří málem pořádali tiskové konference o tom, jak milují útoky na Sýrii. Tak já bych těmto ministrům prostřednictvím vaší rozhlasové stanice  vzkázal: jste stále ještě ministry České republiky, a nikoli Spojených států amerických, Francie nebo Velké Britanie," uvedl v pořadu Miloš Zeman na adresu  ministra zahraničí za hnutí ANO Martina Stropnického a ministryně obrany Karly Šlechtové, kteří se k útoku v Sýrii postavili kladně.

"Obávejte se těch politiků, kteří reagují zkratkovitě a příště jim nedejte svůj hlas," řekl k posluchačskému dotazu, který se optal, zda-li se má obávat dění v Sýrii. 

Prezident Zeman se zmínil o uvažování Andreje Babiše (ANO), které označil za méně důležité, a pak předestřel svůj vlastní názor, který označil za důležitější.

"Nejdříve to méně důležité, to jest stanovisko Andreje Babiše, a pak to důležitější, tedy stanovisko moje. Kdybyste se díval na tiskovou konferenci Andreje Babiše po odchodu z Lán, tak pan premiér poněkud modifikoval své včerejší stanovisko. On řekl nejprve, že se chtěl solidarizovat se spojenci. Já jsem mu na to řekl, že je hezké být solidární, ale že čeští politici jsou politici České republiky, a nikoli jiné země. A teď k tomu důležitějšímu, což je můj názor. Zastávám názor, že jakýkoli útok může být proveden jen s mandátem OSN. Jediná výjimka, kterou uznávám, je, když se bojuje proti islámským teroristům, což není případ Sýrie,"  řekl  prezident.

Ocenil, že se do Sýrie začínají vracet první uprchlíci a kterákoli kovbojská akce, která by tento proces mohla ohrozit, je podle Miloše Zemana špatně.

"Západ neuvěřitelně rozvrtal Střední východ. Začněme vstupem do Iráku s tvrzením, že tam jsou zbraně hromadného ničení. Žádné se nenašly," uvedl Zeman, který ocenil, že proti útoku na Irák se stavěl i jeho předchůdce Václav Klaus starší.


Proč, když na trhu je tolik kvalitních jedů, promiňte mi tu jedovatost(ps, Frekvence 1, Prvnizpravy.cz, foto: ps)