Svátek má: Patrik

Politika

Velikost textu:

Nezamává zamávání paní Marxové ze srazu Sudetoněmců s voliči ČSSD?

Nezamává zamávání paní Marxové ze srazu Sudetoněmců s voliči ČSSD?

O vyslání českého velvyslance na Sudetoněmecký sjezd  a kdo všechno ještě byl s ním na setkání s Němci, kteří se sdružují ve spolku požadující stále zrušení Dekretů pana prezidenta Edvarda Beneše asi již víte.  Na sjezdu totiž nebyli jen lidovci, ale rovněž členové ČSSD.

Michalea Marxová na Sudetoněmeckém sjezdu
3. srpna 2019 - 15:40

Do redakce nám jeden čtenář poslal odkaz na čtyřminutovou reportáž TV Černá kukla.

"Autor reportáže je zřejmě příznivec německého spolku, který usiluje prokazatelně o zvrat  alespoň v učebnicích dějepisu o výsledcích  druhé světové války, aby mládež neměla jasno,  kdo válku vyprovokoval a kdo byl obětí této války, neboť přítomné české účastníky oslovuje a ti se k němu chovají přátelsky. Důležité je, že z členek ČSSD na kameru  mává i  bývalá ministryně Michaela Marksová, která  potvrzuje, že je tam rovněž na srazu její spolustraník, bývalý europoslanec Rouček. Ze Sobotkovy  vlády tam ovšem  Marksová nebyla sama, ale poblíž v tzv. českém koutku řečnilí i bývalí ministři Bělobrádek a Herman," komentoval video čtenář, který nám odkaz na něj poslal.

Na videu třeba bývalý ministr kultury ve svém projevu na kameru pohovořil o tom, co pro něho sjezd coby setkání přátel, ale i spolužáků znamená a jak je důležitý. Herman mimo jiné také prohlásil, že je tam 10 % účastníků z Česka.
(ps, TV Černa kukla, Prvnizpravy.cz, foto: z TV reportáže)