Svátek má: Hedvika

Politika

Velikost textu:

Nevylučujeme, že jsme se i trefili při odezíraní z obrázků z roku 2017

Nevylučujeme, že jsme se i trefili při odezíraní z obrázků z roku 2017

K tuzemskému  dění v roce  2017  se Prvnizpravy.cz vracejí po prohlédnutí  stovek  aktuálních a i starších fotografií s pokusem na těch fotografiích  uhodnout třeba to, co zobrazené osoby řekly nebo si jen myslely. Nevylučujeme, že jsme se i trefili.

Adriano, mohu říci, že moji Pražané mi rozumějí, ale zatím to ještě nejsou všichni
31. prosince 2017 - 08:06

"A tohle budeme za pár let normálně jíst usmažené na másle, pokud ovšem v obchodě seženeme máslo," řekla to v létě studentka Fakulty lesnické a dřevařské ČZU při Festivalu vědy v Praze 6?"Všechno, co mám na sobě, bylo vyrobeno v Česku. Zatím vám ukážu jen hodinky značky Prim," řekla to v létě ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová při prezentaci akce, jak podpořit tuzemský cestovní ruch?


"Zajímavá otázka, proč jsem se nepřihlásil na konkurs na ředitele České televize. Protože jsem se dříve přihlásil na konferenci Role České televize v naší společnosti,"  řekl to  mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček  na setkání s novináři na zmiňované  konferenci o ČT?
"Takhle je to dlouhý, ale  už jsem zapomněl co," řekl to na Žofínském Fóru prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý?


"Nedivte se, že vás tak pozoruje. Řekla jsem ji, že jste olympijský vítěz v desetiboji," vysvětlila pohled své fenky Jody primátorka české metropole Adriana Krnáčová při prezentaci Půlmaratonu na Staroměstské radnici olympijskému vítězovi Romanovi Šebrlemu?


"Škoda, že takové vepře nechovají  v Letech u Písku. Pak by se  ten vepřín ani nemusel bourat.  Stačilo by, aby se do té vepřínománie vložily ekologické organizace upozorňující na možnou odsouzeníhodnou  diskriminaci spojenou  s vybíjením vzácných chovných černých vepřů a bylo by vymalováno," pomyslel si to pes na výstavě v Praze v Letňanech, kde pobíhala i malá černá prasátka?


"A pak, že je to hulvát. Dvakrát mi řekl, že jsem půvabná," pomyslela si  hejtmanka Středočeského kraje, když vyprovázela prezidenta České republiky po jeho vystoupení před středočeskými zastupiteli?


"Zavřete oči, odcházím do ... ," prohlásila to v tu dobu ještě pár hodin ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová na posledním setkání s médii a pak  neobyčejná podporovatelka průhledného  financování sportu  odešla?"Marta je Marta a tu zná celá partaj a tam kde Marta je, tak partaj je," zanotoval tuhle písničku předseda KSČM Vojtěch Filip vedoucí na pražské kandidátce Martě Semelové při představení volebních priorit a prvních na krajských kandidátkách? 
Marta Smemelová však nakonec v říjnu 2017 do Sněmovny nebyla zvolena."To není k smíchu Alexandro a Zbyňku, ale pokud tihle dva budou  tolerovat  vládu Andreje Babiše, pak   skutečně na nás ten miliardář klekne," okřikl takto v říjnu 2017 předseda ODS Petr Fiala své místopředsedy, když se nechali fotografovat před volebními vzkazy svým voličům?


"Nalijme si čistého lithia," pomyslel si ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček, když se začalo hovořit  o účelu Memoranda o porozumění mezi MPO ČR a společností European Metals Holdings v oblasti těžby a zpracování lithia v ČR?


"Miloši, promiň, letos to nevyšlo. K většímu zviditelnění, aby nás lidi politovali a dali nám svůj hlas, nám chybělo možná i to Čapí hnízdo, které jsme nestihli nikde postavit," pomyslel si předák Strany práv občanů František Ringo Čech?
"Pánové nevíte, proč je mi v tuto chvíli dvakrát tak velká Zima," pomyslela si v tu dobu ještě ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, když  vedle ní  v jednu chvíli stáli Michal Zima a Tomáš Zima řečníci u Hlávkovy koleje 17. listopadu 2017 po deváté hodině."Indiáni by mi říkali, Ten, kterého prezident Zeman nezve 28. října na Hrad," řekl to rektor Mikuláš Bek na setkání u památníku Jana Opletala a Václava Sedláčka 17. listopadu 2017 v Praze?"A nyní se soudruzi rektoři  a ministr pochlubí, jakou známku měli ze zkoušky z vědeckého komunismu, když studovali na vysoké škole," řekl to moderátor slavnostního setkání vysokoškolské mládeže u památníku Jana Opletala a Václava Sedláčka 17. listopadu 2017 v Praze?"Prý  bez těch brýlí bych vypadal  tak trochu jako Jan Ámos Komenský, což se prý o všech předchozích ministrech školství nedá řící a už vůbec ne o ministryních školství," myslel si to ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech u Hlávkovy koleje při vzpomínce na události 17. listopadu 1939?"Adriano, mohu říci, že moji Pražané mi rozumějí, ale zatím ještě nejsou všichni," svěřil se premiér Andrej Babiš, když na Štědrý den rozdával s primátorkou Prahy Adrianou Krnáčovou rybí polévku.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)