Svátek má: Gizela

Politika

Velikost textu:

Neupozornila na dvojí kvalitu potravin v EU náhodou ruská propaganda?

Neupozornila na dvojí kvalitu potravin v EU náhodou ruská propaganda?

"Kdo sype písek mezi jemná soukolí meziunijních vztahů? Skoro tak se ptal nedávno jeden plukovník v televizním vystoupení posluchačů a měl jasno. Je to ruská propaganda, která se snaží poškodit jednotu zemí EU," okomentoval současné dění student politologie, který si nepřeje být jmenován.

Kachna a ještě k tomu na naděli
5. května 2019 - 08:15

Důvod utajení jména student zdůvodňuje, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

Co jste si pomyslel?

"Proč ten plukovník ještě není generálem. Vždyť to pro mne byl  pro ten den generální poznatek. Prostě Rusko má zájem, aby se Evropská unie rozpadla a už se mu to podařilo, když zmanipulovalo miliony Britů, kteří dokonce po desítkách let opuštějí EU. Nu a nyní je na řadě Česko. Proto si musíme dávat pozor na všechny kritiky  zlořádů, které vycházejí ze zemí Evropské unie."

A přišel jste na nějakou zákeřnou práci ruských propagandistů?

"Řekl jsem si, že je třeba být bdělý a tak jsem se hned podíval na hesla jednotlivých stran a hnutí, s kterými lákají voliče, aby jim dali svůj hlas. Víte na jaké nedostatky v EU ta politická seskupení nejvíce upozorňují? Na jakousi dvojí kvalitu stejně označených potravin.  V tu ránu jsem měl jasno. Tahleta dvojí kvalita potravin přeci má způsobit neklid mezi obchodníky v EU a rozvrat mezi zeměmi. Otázku jsem měl na jazyku."

Jak zní a komu ji chcete položit?

"Jestli v těch dvojích kvalitách potravin nemá prsty ruská propaganda a pokud na ni neodpoví přechytřelí politologové ve službách České televize, tak by se toho mohl chopit ten plukovník, co rozdává generální rady bdělým občanům."


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy Kachna. Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli ...


(ps, Prvnizpravy.cz, foto:ps)