Svátek má: Soňa

Politika

Velikost textu:

Nekonečný soudní proces v mezičase: Státní zástupce ostrouhal

Nekonečný soudní proces v mezičase: Státní zástupce ostrouhal

Manažér Vladislav Větrovec, jenž byl déle než týden ve vazbě, protože se údajně vyhýbal soudnímu jednání, byl ve středu v 10.22 hod. propuštěn z vazby v litoměřické věznici. Státní zástupce z toho radost nemá.

Litoměřická věznice
26. února 2020 - 16:38

Větrovec je obviněn z porušení povinnosti při správě cizího majetku. Toho se měl dopustit společně s bývalým konkurzním správcem Josefem Vavřičkou. Z litoměřické společnosti Melbro a českolipské Autostar Velimex údajně vytunelovali přibližně 39 milionů korun. U soudu se ale můžeme dočkat ještě řady dalších překvapení, upozorňuje publicista František Roček.

Ústecký krajský soud rozhodl na základě stížnosti Větrovce, že vazba byla na něho uvalena na základě procesního pochybení a protizákonně.


Propuštění z vazby Větrovec potvrdil: „Dopoledne mi oznámili, že vazba končí, a byl jsem ihned propuštěn. Rozhodnutí ústeckého krajského soudu o zrušení mé vazby mi bude teprve v písemné formě doručeno.“

Větrovec dodal, že důvod vazby byl z jeho pohledu absurdní, protože se z jednání řádně omluvil z důvodu nemoci. „Vždy jsem měl řádná potvrzení od lékařů, nikdy jsem se žádnému soudnímu jednání nevyhýbal. Nemám k tomu ani důvod, protože již v jednom soudním procesu na téma zpronevěry v českolipské firmě Autostar Velimex jsem byl shledán nevinným. Jenom jsem vykonával, co mi bylo uloženo,“ dodal Větrovec.

Taktika státního zástupce zkrachovala. Pokud chtěl ve vazbě tlačit na Větrovce, tak ostrouhal. Proces bude pokračovat, a je možné, že se státní zástupce dočká ještě dalších nepříjemných překvapení.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)