Svátek má: Bedřich

Politika

Velikost textu:

Martin Kuba: Nevyužitá šance

Martin Kuba: Nevyužitá šance

Čau Evropo. Nechci Vám do toho mluvit, ale jestli teda byla někdy příležitost zavřít pusu euroskeptikům a potvrdit, že EU je nejsilnějším politickým a ekonomickým hráčem, a že se “vyplatí” být Evropanem, tak to bylo zajištění vakcíny pro členské státy.

Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů ČR
22. ledna 2021 - 10:10

Bohužel musím říct, že to úplně nevyšlo. To, že Evropa objednala vakcíny ve shodě je dobře. Co už teda nechápu, že se vakcíny objednaly pozdě a ve smlouvě zjevně nikdo žádnými sankcemi nepohlídal přesné termíny a množství dodání. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit, proč teď musíme čekat na další vakcíny, které v ČR měly už být. Prý dorazí později a hlavně jich bude mnohem míň. Navíc se to každý týden mění a nedá se na nic spolehnout. Tohle už je v téhle fázi, kdy potřebujeme podávat i druhé dávky vážně problém, píše na facebooku Martin Kuba, hejtman Jihočeského kraje.

Mrzí mě, že to píšu, ale když stokrát za den řešíte dotazy lidí, kteří tráví hodiny u počítačů, aby našli termín pro svoje babičky a dědečky, a Vy ani nevíte kolik vakcíny a kdy budete mít, tak je to fakt na nic.

Za mě je to teda nevyužitá šance a je to škoda, dodává Martin Kuba.

(rp,prvnizpravy.cz, fb,foto:arch.)