Svátek má: Kvido

Politika

Velikost textu:

Kosovo je Srbsko a Kosovo je Srbija! ... znělo na Václavském náměstí

Kosovo je Srbsko a Kosovo je Srbija! ... znělo na Václavském náměstí

„Každý rok se tradičně scházíme, abychom protestovali proti protiprávnímu uloupení Kosova Srbsku, které proběhlo po agresivním útoku NATO. Kosovo bylo, je a bude srbské! Podobná situace byla i u nás v roce 1938," řekl mimo jiné autor filmu Uloupené Kosovo Václav Dvořák.

Kosovo je Srbsko je na transparentu, který byl rozvinut pod sochou Sv. Václava
18. února 2020 - 08:40

Pořadatel akce Václav Dvořák na Václavském náměstí 17. února 2020, kde se protestní shromáždění konalo, má o státu, který vznikl za podivných událostí, jasno: „Kosovo je nefunkční stát, který drží organizovaný zločin, v jehož čele stojí váleční zločinci!“

„Ještě po druhé světové válce žilo na Kosovu víc Srbů. Albánci se podle Dvořáka snaží vymazat důkazy o srbské přítomnosti na Kosovu, proto se mnohokrát pokoušeli zbořit a zničit mnoho set let staré srbské pravoslavné chrámy a kláštery," konstatoval Václav Dvořák.

„Západ zradil a zlikvidoval srbské Kosovo a prodal ho mafii. My Češi jsme si to už prožili, všechno se jen opakuje. Paní Albrightová a její nohsledi pozvali Srby a Albánce do Rambouillet, nepustili tyto dvě delegace ani k sobě, běhali mezi nimi a domlouvali podmínky. Jednou z podmínek bylo, že Srbsko bude fakticky okupováno, a mysleli si, že Srbové jako národ si to nechají líbit. Nenechali. Co následovalo? Agrese států NATO. Něco, co poškodilo naše vztahy. Něco, za co se musíme stydět. Byli jsme 12 dní členy NATO a stali se součástí agrese a útoku na tehdejší Jugoslávii, kde zahynulo 2 500 lidí. Zločinci mají toto na svědomí,“ prohlásil další účastník demonstrace poslanec Jaroslav Foldyna.

Poslanec z Děčína připomenul, že při zřízení Kosova byly porušeny všechny mezinárodní smlouvy a proto sem na Václavské náměstí přišel vyjádřit svou podporu srbskému národu.

"Český občan a český národ Kosovo neuzná. Možná to uznali politici a tehdejší vláda, ale rozhodně ne národ jako takový.  Kosovo je Srbija!“  zakončil své vystoupení  poslanec Jaroslav Foldyna.


Na shromáždění byly vysloveny další názory vyjadřující podporu Srbsku, od něhož bylo Kosovo násilně odtrženo.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: ps)