Svátek má: Emil

Politika

Velikost textu:

Erik Best: Sólokapr za cenu porušení zákona?

Erik Best: Sólokapr za cenu porušení zákona?

Podle švýcarského práva je protizákonné nahrát soukromou konverzaci, pokud s tím všichni účastníci nesouhlasí, píše na svém blogu Erik Best.

Erik Best
14. listopadu 2018 - 13:30

Na základě článku 179 švýcarského trestního zákoníku (k dispozici je neoficiální verze v angličtině nebo oficiální verze v němčině, francouzštině a italštině) pachateli hrozí až jeden rok odnětí svobody nebo pokuta.

Trestem za neoprávněné vniknutí jsou podle článku 186 až tři roky ve vězení nebo pokuta. Jestli se za neoprávněné vniknutí dá označit vstup pod falešnou záminkou s úmyslem dopustit se protiprávního jednání (nahrávání soukromé konverzace bez souhlasu všech zúčastněných) je otázka pro státní zástupce a soudy. Zveřejnění protizákonně získaných informací je trestným činem podle článku 322 s až tříletým trestem odnětí svobody nebo pokutou.

Je otázkou pro veřejnou debatu a rozhodnutí v rámci vládní koalice, je-li takové potenciálně protizákonné jednání novinářů „odporné a hnusné“, nebo zda může veřejný zájem novinářů a společnosti v jedné zemi vyvážit porušení zákona v jiné zemi, končí svůj komentář Erik Best.

Poslední útoky na Babiše s natáčením verbálních projevů jeho duševně indisponovaného syna, budou pravděpodobně pokusem o "vrtětí psem" na zakrytí odhalení v článku níže, píše bloger Karel Světnička.


(rp,prvnizpravy.cz,finalword,foto:arch.)