Svátek má: Patrik

Politika

Velikost textu:

Do Rusů si můžeme kopnout, protože média a někteří voliči to mají rádi!

Do Rusů si můžeme kopnout, protože média a někteří voliči to mají rádi!

"Ministerstvo zahraničí měří dvojím metrem. Kritizuje Rusko, ale ve chvíli, kdy se porušovala lidská práva například na Ukrajině, tak mlčelo," prohlásila  europoslankyně Kateřina Konečmá, která byla v úterý 6. srpna 2019 hostem pořadu Českého rozhlasu Dvacet minut Radiožurnálu.

Kateřina Konečná
7. srpna 2019 - 08:20

Místopředsedkyně KSČM a europoslankyně Kateřina Konečná diskutovala o situaci v Praze, jak zdejší Ruské velvyslanectví odmítá výzvu Česka, aby ruské úřady při nakládání s pokojnými demonstranty v Moskvě respektovaly základní lidská práva.

Je správné, když české ministerstvo zahraničí kritizuje tvrdý postup ruské policie? A jak by se měla k opakovanému zatýkání demonstrantů a zadržování opozičních vůdců v Moskvě postavit Evropská unie?

"Kdyby ministerstvo zahraničí postupovalo stejně v případě Španělska, Turecka, Brazílie a všech států, kde k takovýmto věcem dochází, řekla bych, že jim věřím, že to myslí vážně. Takhle mi to připadá jako klasická protiruská reakce. Ve chvíli, kdy se porušovala lidská práva například na Ukrajině, ministerstvo zahraničních věcí mlčelo. Jde o reakci pro média. Kdyby ministerstvo opravdu myslelo politiku lidských práv vážně, nikdy by se nemohlo nevyjadřovat k tomu, jak jsme se v rámci EU chovali třeba v Katalánsku. Přijde mi to pokrytecké. Když to řeknu hodně natvrdo, do Rusů si můžeme kopnout, protože média a někteří voliči to mají rádi. Pokud se ale něco daleko horšího děje ještě blíž k nám, budeme radši mlčet a budeme to přehlížet," má jasno europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM).


Prvnizpravy.cz napsaly ...


(ps,rozhlas.cz, Prvnizpravy.cz, foto: ps)