Svátek má: Luděk

Politika

Velikost textu:

David Výborný popřál poslankyním ke Dni matek. Kolik jich vůbec je?

David Výborný popřál poslankyním ke Dni matek. Kolik jich vůbec je?

"Já nechci zneužít přednostní právo, ale dovolte mi dvě nebo tři věty," řekl v Poslanecké sněmovně 10. května 2019 předseda KDU-ČSL David Výborný. Jaký měl k tomu důvod ?

David Výborný přeje matkám
12. května 2019 - 11:28

"V neděli slavíme Den matek. Je to svátek, který v Československu je slaven od roku 1923. Velkou propagátorkou byla Alice Masaryková. A tak mi tedy dovolte v této ctěné Sněmovně poděkovat všem maminkám, které tady sedí za to, co děláte pro naše rodiny, protože mateřství je opravdu velký dar. Takže díky za to. Přeji vám vše dobré, hodně zdraví a síly do toho, co přinášíte pro tuto společnost. Ještě jednou děkuji," prohlásil za potlesku přítomných poslanců a patrně i poslankyň.

Otázka jen tak bokem ... Kolik je ve Sněmovně vlastně maminek mezi poslankyněmi?

Ve sněmovně je 47 žen, ale ne všechny jsou maminky a ze žádných údajů, které najdete na webu Poslanecké sněmovny, tyto informace prostě nenajdete.Není v silách redakce probírat všechny projevy poslankyň, aby se z případných poznámek v projevech Prvnizpravy.cz počtu matek dobraly.

Určitě jich není 47.  Jinak v diskusi, která probíhala kolem Dnu matek v televizi, vyplynulo, že i Mezinárodní den žen přišel z Ameriky a nemá s komunistickým režimem nic společného.

Navíc se Mezinárodní den žen týká všech žen a nejenom matek.

(ps, Poslanecká sněmovna, Prvnizpravy.cz, foto: z televizního záznamu)