Svátek má: Kvido

Politika

Velikost textu:

ČSSD drží lidé vyznávající krédo: Díky za každé nové ráno ve funkci

ČSSD drží lidé vyznávající krédo: Díky za každé nové ráno ve funkci

Volají mi novináři a ptají se mě na odchod Jaroslava Foldyny z ČSSD. A naznačují, jen tak mimochodem, jestli se k něčemu podobnému nechystám také já," napsal na svém facebookovém profilu bývalý hejtman Jiří Zimola.

Jiří Zimola
26. února 2020 - 08:20

Na rozdíl od Jardy jsem v ČSSD od roku 2000 a tak přiznávám, že jsem ČSSD neobnovoval a nezažil její vzestup za éry Miloše Zemana, ale rozhodně jsem měl tu čest být u vzestupu ČSSD v tradičně konzervativních jižních Čechách v posledních dvou desetiletích. Stejně jako Jarda jsem zažil, jaké to je být konfrontován s reálnými problémy lidí, kteří od vás nečekají výmluvy a politické fráze, ale řešení. A stejně jako Jarda se několik posledních let ptám, kam zmizela ta sociální demokracie, do které jsem nadšeně vstupoval a která uměla mluvit s normálními lidmi?" položil si řečnickou otázku Jiří Zimola.

Proč se topíme v neoliberálních vodách a čekáme záchranu od voličů, kterých je, jak ukazují několikery poslední volby, jak do mariáše? ČSSD nelze zachránit, jako rukojmí ji drží lidé, kteří vyznávají krédo "díky za každé nové ráno ve funkci" a vynakládat energii do tohoto zápasu je zničující. Sociální demokracii může zachránit změna, návrat ke kořenům, srozumitelná politika bez osobních zájmů, důvěryhodnost osvědčených komunálních a regionálních politiků a důsledné lpění na dodržování daných slibů. Změna může přijít už v roce 2020. A třeba u toho bude jak Foldyna Jaroslav, tak i já," uzavřel svůj komentář Jiří Zimola.


Zimolův komentář vzbudil celou řadu dalších komentářů

Jaroslav Foldyna není sociálním demokratem, sám přiznává náchylnost k SPD a Trikolóře, tj. ke krajně pravicovým stranám, které místo sociálních jistot a solidaity nabízejí lidem strach a nenávist....," napsal jeden ze čtenářů.

Já myslím, že se strašně mýlíte. Jardu znám a i když ne vždycky s ním se vším souhlasím, je to bytostný demokrat se sociálním cítěním. Člověk, který je pro své voliče uvěřitelný a který byl vždy značkou sociální demokracie. Než zůstal na sociálně demokratickém parketu tančit sám, protože se sociální demokraté přesunuli na úplně jiný taneční parket," odpověděl na jeden z mnoha názorů čtenářů Jiří Zimola.

(ps, Prvnizpravy.cz, facebookový profil Jiřího Zimoly, foto: ps)