Svátek má: Drahoslav

Politika

Velikost textu:

Čím překvapí nyní účastník sjezdů sudetských Němců Daniel Herman?

Čím překvapí nyní účastník sjezdů sudetských Němců Daniel Herman?

"Lidovecká hvězda Daniel Herman letí opět vzhůru. Po řediteli ÚSTR a ministru kultury v Sobotkově vládě má bývalý místopředseda KDU–ČSL nový post. V Radě pro lidská práva," upozornil Miroslav Kavij ve svém komentáři na novou funkci univerzálního lidoveckého politika Daniela Hermana.

Daniel Herman tentokrát v pozici člena Rady vlády pro lidská práva
31. července 2019 - 08:25

Miroslav Kavij si všiml Hermanova názoru, kdy bývalý ministr kultury se nechal slyšet ...   »být členem Rady vlády pro lidská práva znamená věnovat se lidskoprávní agendě, kterou se zabývám roky. A pro mě je zásadní, pokud na tomto poli mohu pokračovat s požehnáním vlády. Protože když má člověk takový mandát, jeho možnosti jsou výraznější«.

"O výrazných možnostech přesvědčil Herman naše občany již několikrát. Kauza strýček Brady a státní vyznamenání. Předražený prodej vepřína v Letech. Potvrzení Jiřího Fajta generálním ředitelem Národní galerie a jeho uvedení do funkce. Přijetí tibetského dalajlamy. Pravidelný účastník sjezdů sudetských Němců – naposledy v červnu 2019. V neposlední řadě Hermanovo spojení s Nadací knížete z Lichtenštejnu. Nadace spravující majetek knížecí rodiny, která zaslala institucím českého státu předžalobní výzvu na vrácení majetku Lichtenštejnům. Ti se domáhají vydání majetku, který jim Československo zabavilo v roce 1945 na základě tzv. Benešových dekretů," vypsal všechny z velké části pochybné  zásluhy Daniela Hermana pro český stát regionální politik KSČM Miroslav Kavij.


"Čím překvapí Daniel Herman tentokrát – z pozice člena Rady vlády pro lidská práva?" uzvařel svůj komentář předseda Plzeňského KV KSČM Miroslav Kavij.

(ps, Halonoviny.cz, Prvnizpravy.cz, foto: z TV)