Svátek má: Aneta

Politika

Velikost textu:

Chalupa: USA se snaží trvale udržovat pro Evropu devastujicí napětí

Chalupa: USA se snaží trvale udržovat pro Evropu devastujicí napětí

USA se snaží cestou paralelní vlády nad Evropou prostřednictvím politicko- vojenského NATO trvale udržovat pro Evropu devastujicí napětí a tím ji znemožnit celkovou a pro budoucnost nutnou globální emancipaci...

Bohuslav Chalupa
20. ledna 2022 - 09:01

.. a z Polska si vv souhře s Velkou Británií dělá svou „letadlovou loď"... píše na facebooku Bohuslav Chalupa a pokračuje v hodnocení chování dalších mocností vůči Evropě.

Německo se snaží cestou EU/Evropské komise germanizovat/federalizovat celou Evropu a v tomto hledá konsensus s Ruskou federací - a lítá v tom jak nudle v bandě.


Rusko díky sankcím posílilo svou soběstačnost zejména v potravinové a energetické oblasti, pokud jde o zbraně - minimálně na 10-15 let mají dostatečný odstrašující potenciál a finance mohou investovat do jiných oblastí... a asi by mu germanizaci Evropy nevadila... nepotřebuje válku ale zajištění  „klidu na práci uvnitř svých hranic.

A Čína kašle na Evropu, která míří do propadliště dějin a s přehledem a vizí se věnuje Africe (respektive zajištění rozsáhlých území, levné pracovní síly a strategických surovin nutných pro budování své supervelmocenské informační společnosti 3.tisíciletí).

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)