Svátek má: Doubravka

Politika

Velikost textu:

Bude ministr v očekávání Šmarda vystupovat v soutěži StarDance?

Bude ministr v očekávání Šmarda vystupovat v soutěži StarDance?

"Žijeme v době, kdy čeští politikové v jistém postavení stranického žebříčku mají pocit, že jsou předurčeni k jakékoliv funkci ve státní správě, konkrétně na ministerstvu. V jeho městě se pořádají neprodělečné sportovní akce. Tak hájil jeden politik druhého, že může dělat ministra," hlásí student politologie. 

Kachna a ještě k tomu na naděli
28. července 2019 - 08:36

Jak už tušíte, student politologie si nepřeje být jmenovaný, aby  jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

Kde jste to slyšel a koho tím máte na mysli?

"Kde jinde než v České tedy v naší televizi, kam pozvali jednoho poslance, aby on zcela vážně obhajoval ve funkci budoucího ministra kultury svého kamaráda Michala Šmardu. Podle poslance prý ve Šmardově městě pořádají sportovní akce, které nejsou jako jiné sportovní akce prodělečné. Skutečně, tak  argumentoval v přítomnosti televizních kamer."

Proč může dělat ministra čehokoliv kdokoliv?

"Protože nemáme žádnou státní a politiky uznávanou školu vychovávající kariérní politiky. Budoucí ministři se  vytahují jak králíci z klobouku. A nedivte se tomu. Předseda strany si přeci na pár měsíců před dalšími volbami nenanominuje do vlády nějaké sice dlouholeté straníky a odborníky, ale ti zrovna nemusí být těmi  nejlepšími kamarády. Nejde jenom o ministry, které odvolává a jmenuje prezident, ale ještě horší situace je u funkcí náměstků, které si určuje už sám ministr."

Jakou by měl mít kvalifikaci budoucí ministr kultury?

"Asi by měl mít předchozí zkušenost v řízení tohoto resortu. To neznamená, že, když má řídit kulturu, tak by nemělo stačit, že jako netaneční osobnost byl účastníkem televizní soutěže StarDance. I když kdo ví, třeba kdyby akce s ministrem kultury v očekávání začala v době, kdy dramaturgie soutěže ještě hledala osobnosti do  společnosti k profesionálním tanečníkům, třeba by si na Michala Šmardu vzpomenuli."Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy Kachna. Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli nebo Kachnu po neděli ...(ps, Prvnizpravy.cz, foto:ps)