Svátek má: Bartoloměj

Byznys

Velikost textu:

Šéf Finanční správy končí, co dokázal? Zlikvidovat řadu firem!

Šéf Finanční správy končí, co dokázal? Zlikvidovat řadu firem!

Generální ředitel Finanční správy, Martin Janeček, k 27. 12. 2018 končí, konstatuje na svém facebooku senátor Tomáš Goláň a dále hodnotí jeho činnost v čele Finanční správy.

Martin Janeček, generální ředitel Finanční správy
6. listopadu 2018 - 03:20

Je třeba vyvrátit mýty, které i veřejnoprávní sdělovací prostředky šíří. Martin Janeček působil v této funkci 4 roky a za tuto dobu nezachránil výběr daní, jak se nám snaží někdo namluvit, ale zlikvidoval by pod záminkou zabránění daňovým únikům tisíce firem, které se žádným způsobem proti zákonům neprovinily, kdyby nezasáhly soudy již dříve nebo v budoucnu. Tento pokus o likvidaci byl buď okamžitý pomocí zajišťovacích příkazů, což je ale pouze minimální počet poškozených, avšak většinu firem z těch tisíců se snažila zlikvidovat, či paralyzovat finanční správa pomocí neúměrně prodlužovaných kontrol, které nakonec skončily nesmyslnými doměrky. Jak jsem již uvedl, úplné likvidaci nespravedlivě napadených firem úspěšně zabraňují správní soudy. Avšak každý to až k soudu nedotáhne...

Tyto nesmyslné doměrky pak potvrdilo ještě nesmyslnějšími argumenty v rámci odvolacího řízení Odvolací finanční ředitelství vedené panem Tomášem Rozehnalem.

Odvolací finanční ředitelství ve svých rozhodnutích buď přímo lže, nebo důkazy ignoruje, případně skutečnosti překrucuje tak, aby mohlo daně doměřit.

Pracovníci finanční správy jsou již natolik zfanatizováni z jejich školení, jak byla většina národa za socialismu. Na všech školeních je jim předhazováno, že všichni podnikatelé mají jediným a hlavním smyslem své činnosti okrást stát a ostatní. Jistě, Andrej Babiš, který s tímto začal, vycházel ze své vlastní zkušenosti, ale většina podnikatelů jsou slušní, poctiví a velmi pracovití lidé. Avšak finanční správa mezi nimi rozdíly nedělá.

A nikoho to nezajímá. Naši politici řeší své účasti, či neúčasti na Hradě, perou se o lukrativní místa, o vedení čehokoliv, jenom aby mohli rozhodovat o co nejvíce věcech, zatímco venku umírají firmy. Každý, kdo nic proti tomu nedělá, je však spolupachatelem ‼️‼️‼️


Zapomnělo se úplně na to, že stát si vytvořili občané proto, aby je chránil a aby za ně plnil funkce, na které jedinec nestačí. I v Ústavě je zakotveno, že občan je nadřazen nad stát. Nic z toho však v současnosti neplatí a stát si vytváří na vlastní ochranu proti vlastním občanům další a další zbraně pod záminkou ochrany veřejného blaha. Stále více a více stát v oblasti kontroly přenáší svoji neschopnost na samotné občany a stále více je zatěžuje dalšími a dalšími evidencemi.

V Daňovém řádu, který je platný pro mnohé a možná překvapivě i pro Janečka, je psáno  "jsi-li úředníku na pochybách, jednej ve prospěch poplatníka". Toho se pan Janeček nikdy nedržel a Daňový řád ohýbal podle potřeb lidí, kteří ho do funkce dosadili.

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
110.8
CEZ
519
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
780.8
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERCNI BANKA
818
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
690
PHILIP MORRIS CR
13680
O2 C.R.
217
UNIPETROL
382.5
VIG
601.5