Svátek má: Hedvika

Byznys

Velikost textu:

Rusko je připraveno pokračovat v přímých dodávkách plynu na Ukrajinu

Rusko je připraveno pokračovat v přímých dodávkách plynu na Ukrajinu

Ruský ministr energetiky Alexander Novak uvedl, že ruská strana je připravena Ukrajině dokázat, že přímé dodávky ruského plynu pro ni budou nákladově efektivnější a efektivnější.

Alexander Novak, ruský ministr energetiky
20. září 2019 - 07:20

Podle Novaka to ukrajinští kolegové „vzali na vědomí a požádali o čas na prostudování tohoto problému“.

„Především je pro ně důležitý ekonomický efekt a efektivita a jsme připraveni jim dokázat, že je výhodnější plyn nakupovat přímo,“  řekl Novak.

Novak na základě výsledků třístranných konzultací Ruska, Evropské unie a Ukrajiny o tranzitu plynu konstatoval, že jednání byla velmi konstruktivní.

Podle Novaka ukrajinští partneři projevili zájem pokračovat ve  spolupráci i po 1. lednu 2020.


Podle výsledků třístranných konzultací Ruska, Evropské unie a Ukrajiny o tranzitu plynu ministr energetiky Ruska Alexander Novak poznamenal, že jsou konstruktivní.

„Diskutovali jsme o mnoha otázkách a konkrétních otázkách týkajících se především dodávek plynu na Ukrajinu. Věříme, že se jedná o velmi důležitý problém, abychom hovořili o tranzitu plynu a objemech, které budou od roku 2020, “uvedl šéf ruského ministerstva energetiky.

Podle Novaka bylo také diskutováno téma regulace vztahů ve Stockholmu a rozhodnutí, která byla přijata Stockholmským soudem.„Obecně chci znovu opakovat: bylo to velmi konstruktivní." Od našich ukrajinských partnerů jsme slyšeli o zájmu pokračovat ve spolupráci i po 1. lednu 2020, “dodal.

Ještě před tím bylo v Bruselu dokončeno jednání o tranzitu plynu za účasti zástupců Ruska, Ukrajiny a Evropské komise. Je třeba poznamenat, že jednání trvala asi 40 minut.

Ministr energetiky Alexander Novak a generální ředitel Gazpromu Alexej Miller se zúčastnili jednání za Ruskoa. Ukrajinskou stranu zastupovali ministr energetiky a životního prostředí Alexej Orzhel a předseda Naftogazu Andrei Kobolev a EU místopředseda Evropské komise pro záležitosti energetické unie Maroš Šefčovič.

(rp,prvnizpravy.cz, rt, foto:arch.)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
106
CEZ
516
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
786
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERCNI BANKA
753.5
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
700
PHILIP MORRIS CR
13500
O2 C.R.
215
UNIPETROL
382.5
VIG
604