Svátek má: Vendelín

Byznys

Velikost textu:

Přední německý ekonom: Jsem proti bojkotu Světového poháru!

Přední německý ekonom: Jsem proti bojkotu Světového poháru!

Wolfgang Büchele, předseda Východního výboru německé ekonomiky uvedl jasné "ne" bojkotu Světového poháru v roce 2018.

Wolfgang Büchele, předseda Východního výboru německé ekonomiky
11. června 2018 - 07:20

"Jsem proti bojkotu. Kdo má vstupenku, tak má jet, "řekl Wolfgang Büchele, předseda Východního výboru německé ekonomiky v rozhovoru pro Frankfurter Allgemeine, „chtěl bych tam být, až se Němci dostanou do finále,“ dodal.


Büchele dále v rozhovoru uvedl, že je pro normalizaci vztahů s Ruskem „ekonomické sankce nejsou osvědčené prostředky pro politický boj,“ řekl Wolfgang Büchele, který také šéfuje stuttgartské  high-tech společnosti  M + W.

Obhajoval také bývalého německého kancléře Gerharda Schrödera, „Schröder jedná v zájmu Německa, když přijme  nějaké pozice v ruských společnostech.  V tom není nic hanlivého. Podle mého názoru, je nevhodné bývalého kancléře stavět na pranýř. Pomáhá německé ekonomice s její obchodní činností v Rusku. "

Ke konci rozhovoru Büchele připomněl, že jde o zachování německých pracovních míst.

„Němci často zapomínají: Jsme čistí dovozci energií. Rosněfť a Nord Stream jsou nezbytné pro průmyslovou zemi jako je Německo. A z tohoto důvodu je důležité, aby Gerhard Schröder  byl ve vedení společnosti Rosněft, osm procent plynu nakupuje Německo od této společnosti a proto je žádoucí, aby Německo mělo své zastoupení v dozorčí radě Rosněft. Jeho mandát ve společnosti Nord Stream je také důležitý,“ vysvětlil Wolfgang Büchele.

Východní výbor německého podnikání byl založen v roce 1952 a působí jako společný orgán předních sdružení německé ekonomiky, aby zastupoval zájmy německých společností ve východní Evropě . Východní výbor má sídlo v Berlíně .

(rp,prvnizpravy.cz,frankfurterallgemeine,foto:arch.)