Svátek má: Tomáš

Byznys

Velikost textu:

Koruna v závěru týdne lehce koriguje své zisky

Koruna v závěru týdne lehce koriguje své zisky

Po celotýdenním velmi opatrném posilování eura byl závěr týdne ve znamení zastavení tohoto trendu a jeho stabilizace v pásmu 1,2150-90 USD/EUR.

Ilustrační foto
23. ledna 2021 - 09:30

Na trzích panovala lehce negativní nálada, která byla patrná především na akciových trzích, kde americké a evropské indexy mírně klesaly. Předběžné lednové PMI ukázaly ve srovnání s konsensem na mírně nižší hodnotu pro německý průmysl; i tak ale aktivita v tomto sektoru výrazně roste, píše Jan Vejmělek, hlavní ekonom Komerční banky v komentáři pro Prvnizpravy.cz. .

Pod tlakem naopak zůstává kvůli boji s pandemií a restriktivním omezením německý sektor služeb. Tady ale naopak výsledek mírně tržní očekávání překonal. Data za celou eurozónu podávají obdobnou zprávu.


V závěru týdne zvýšená averze k riziku na globálních trzích se promítla i do vývoje středoevropských měn, které dnes měly tendenci spíše mírně oslabovat. Stejně na tom byla i česká koruna. Ta se včera držela těsně pod 26,10 CZK/EUR, kam se dostala v závěru středeční seance. Dnes korigovala nad 26,15 CZK/EUR. To tedy nic nemění na tom, že koruna zůstává relativně silná.

(rp,prvnizpravy.cz,kb,foto:arch.)