Svátek má: Michal

Byznys

Velikost textu:

Hejtmanský dvůr ve Slaném přežil epidemii s Babiččiným programem

Hejtmanský dvůr ve Slaném přežil epidemii s Babiččiným programem

Na koronavir Covid 19 doplatilo mnoho podnikatelů v cestovním ruchu. Mnozí ale v průběhu odstávky alespoň provedli důkladnou údržbu, zrenovovali podnik, popřípadě se nachystali na nové otevření po třech měsících. Často v místech mimo hlavní turistické tahy to lze považovat za malý zázrak.

Interiér Hejtmanského dvora ve Slaném
20. června 2020 - 18:22

Tím malým zázrakem lze považovat zprávu o tom, že   hotel a restaurace „Hejtmanský dvůr“ v královském městě Slaný epiudemii přežil a už zase funguje…

Rodinný hotel, který živí především turistika a o víkendech atraktivní balíčky pro páry i rodiny, dopadl stejně, jako jiní. Gastronomie i hotelnictví není lehký obor, obzvláště tak blízko turistickému gigantu, jako je hlavní město Praha. Zatím se jim dařilo úspěšně přežívat. Ovšem pandemie vše trochu pomíchala. Těšili se na slibnou jarní sezónu. Přišel ale černý pátek 13. března 2020. V tento den, stejně jako na všechny české hotely, i na ně dopadlo opatření vlády. Hotel museli zavřít a zaměstnance poslat domů.

Jak říkám ...

„V době uzavření provozoven jsme nezaháleli.  Hned jak to bylo možné, začali jsme vydávat polední menu z pověstného „hladového“ okénka. Tedy jednou z mála možností udržet v minimálním provozu kuchyň. Pro všechny, kteří byli nuceni pracovat z domova, připravili menu „Babiččin program“, ve kterém si mohli zákazníci objednat hotová chlazená nebo mražená jídla v rodinném balení a za velmi výhodnou cenu," prozradila, jaký měli  náhradní program v době nouze,  ředitelka hotelu, Iveta Píriová.

„Milujeme dobrou gastronomii, ctíme poctivé podnikání a usilujeme o kvalitní vzdělávání mladých lidí v oboru. Také máme samozřejmě rádi své město. S velkou radostí si dovolujeme oznámit, že opět fungujeme v plném rozsahu našich služeb, v plné síle a s plným nasazením,“ oznamila s radostí ředitelka.

„Navíc během karantény jsme nepropustili jediného zaměstnance, takže nyní máme stejný  tým sehraný a stabilní. Protože klasické turistice bude chvíli trvat, než se tzv. rozjede, připravili si ve Slaném novinky i pro business sektor. Nainstalovali výkonnou klimatizaci ve všech konferenčních saloncích. Také ji otestovali a připravili pro první firemní meetingy! Ani na program jsme nezapomněli. Připravili nové team buildingové, odpočinkové a doplňkové aktivity. Například chystáme  unikátní soukromé noční procházky mystickým Slaným. Na vlastní kůži se hosté přesvědčí, jak neuvěřitelně jiné je město a jeho památky pod rouškou noci,“ vysvětlila Lucie Beznosková.

Dalšími atraktivitami zdejšího hotelu je i akce „Archeologie hrou“, což je návštěva depozitáře archeologické expozice a přímý kontakt se vzácnými předměty i hra s archeologickou sondou. Majitelé hotelu také zvou na piknik v přírodě, tedy oběd, svačinu nebo večeři formou pikniku jen kousíček od centra města, a přece v přírodě. Vždyť krátká procházka po pracovním vypětí určitě neuškodí.

Nejvíc vlastníky  tohoto a nakonec stovek dalších podniků mrzí, že museli během karantény oželet kulturní programy, plesy i další aktivity, kterými na jaře běžně vířili  společenské vody malých i větších měst. A co dál? Rozhodně ani po otevření není válka s následky epidemie vyhraná. Všechny české hoteliéry čeká ještě pár měsíců s náklady vyššími než tržby.(kaa55, Prvnizpravy.cz, foto: Antonín Karoch)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
97.5
ČEZ
437.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
484
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
485
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
770
PHILIP MORRIS ČR A
13580
O2 C.R.
218.5
UNIPETROL
382.5
VIG
534