Svátek má: Soňa

Byznys

Velikost textu:

Bez nákupu armády objednávky v USA vykáží pokles

Bez nákupu armády objednávky v USA vykáží pokles

Šíření koronaviru stále hýbe trhy. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA pravděpodobně klesly. Index ekonomické důvěry v EU zatím zřejmě neklesl.

Ilustrační foto
27. února 2020 - 09:45

Růst peněžní zásoby by měl akcelerovat. Johnson údajně směřuje ke kolizi s EU, sdělil Michal Brožka, analytik Komerční banky..

Ekonomická důvěra v Evropě neklesla, prozatím

Zprávy o dalším šíření koronaviru zůstávají na prvním místě zpráv monitorů. Během noci potvrdily další případy výskytu nemoci Norsko, Dánsko i Rumunsko. Asijské akcie ráno klesají s výjimkou Číny, kde akcie mírně rostou.

Dnes bude pro trhy zajímavé zveřejnění vývoje objednávek dlouhodobé spotřeby v USA na začátku roku. Ty vykáží výrazný meziměsíční pokles, neboť předchozí měsíc byl silně pozitivně ovlivněn nákupy pro armádu, což se pravděpodobně nezopakovalo a nevojenské objednávky zůstávají slabé.

Index ekonomické důvěry Evropské komise by za únor ještě neměl vykázat zhoršení. To pravděpodobně přijde v dalším měsíci v důsledku obav z epidemie. Po slabším růstu peněžní zásoby M3 ke konci roku čekají analytici návrat k předchozím tempům respektive pro leden mírně vyšší růst o 5,8 % y/y.

Premiér Johnson dnes bude publikovat materiál k vyjednávání o vystoupení z EU a podle posledních zpráv bude směřovat kolizním směrem vůči EU.


Koruna dál oslabila

Šíření koronaviru zůstává v popředí zájmu finančního trhu. Středoevropské měny včera opět ztrácely. Česká koruna oslabila k úrovni 25,36 CZK/EUR, přičemž dál mírně klesaly sazby peněžního trhu.

Světové akciové trhy se pohybovaly smíšeně. Evropské tituly mírně povyrostly, v pozdějším americkém obchodování se ale stočily do mírných záporů.

Údaj o prodeji nových domů v USA za leden potěšil výrazným nárůstem o 7,9 % m/m, když se čekalo pouze 3,5 %. Dolar vůči euru mírně oslabil k hladině 1,091 USD/EUR, dodal Michal Brožka.

(mb, jk, prvnizpravy.cz, foto: arch.)
Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
80
ČEZ
400
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
501.4
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
490
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
566
PHILIP MORRIS ČR A
13000
O2 C.R.
220
UNIPETROL
382.5
VIG
445.2