Svátek má: Jonáš

Byznys

Velikost textu:

A máte Terezín v kapse, pokud se tam ovšem vydáte s chytrým telefonem

A máte Terezín v kapse, pokud se tam ovšem vydáte s chytrým telefonem

Terezín ve spolupráci s firmou SmartGuide spustí novou oficiální aplikaci, která mění chytré telefony uživatelů na jejich osobní průvodce městem, kterým prošla smutná historie provázející události v době Protektorátu Čechy a Morava nebo také i při nedávných povodních.

Mapový výřez z kartografického díla vydaného v 19. století
21. června 2020 - 11:45

Společnost SmartGuide usiluje o získání nových uživatelů svých produktů, které mají zajistit bezpečné cestování a poznávání nových destinací.  Jde o platformu pro publikování interaktivních audiovizualních průvodců. Jako jedna z prvních byla připravena společnými silami  s Památníkem  Terezín ve spolupráci s městem Terezín společná oficiální aplikaci s garantovanným obsahem pro své zahraniční i české návštěvníky.

SmartGuide je jednoduše řečeno inovativní digitální průvodce s offline navigací pro cestovatele, kteří chtějí prozkoumávat svým vlastním tempem, poslouchat pohlcující příběhy připravené místními průvodci a objevit skryté místa mimo hlavní cestu. Aplikace je uvolněna pro zájemce zdarma a funguje pro Android a iOS a kombinuje geolokaci, texty, audio, video, fotky a rozšířenou realitu, aby pomohla turistům  procházet městem bez nutnosti živého průvodce. Návštěvníci tak budou moci  poznat fascinující historii Terezína novou a bezpečnou formou.

V aplikaci je zatím přes 50 bodů zájmu a k tomu dostupné jsou nyní zdarma ještě  dvě tematické trasy. Poznávací trasa “Bývalé Terezínské Ghetto” připravená Památníkem Terezín přiblíží návštěvníkům život ve městě během 2 světové války. Druhá trasa “Bývalé pevností město” připravená městem naopak přiblíží období vzniku pevnosti v 18. a 19. století. Tyto trasy budou do začátku října 2020 poskytnuty zdarma všem českým návštěvníkům.

Aplikaci bude Město a Památník moci využívat i k upozornění návštěvníků skrze zasílání informací  o speciálních akcích a aktuálních bezpečnostních informacích či dočasně uzavřených exhibicích.

Už se Vám stalo že jste někdy procházeli Terezínem a viděli nějaké místo a měli pocit, že byste se o něm chtěli dozvědět více? Teď už máte tu možnost. SmartGuide se zaměřuje na změnu způsobu, jakým lidé cestují po celém světě, a pomáhá jim působivě poznávat různé destinace s větším pocitem svobody a nezávislosti.

V těchto nebezpečných-bezpečných  dobách po Covidu 19 je Terezín nejenom připraven přivítat své návštěvníky, ale i  provést  městem s jejich vlastním telefonem.
(mm, Prvnizpravy.cz, foto: snímek staré mapy z 19. století)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
97.5
ČEZ
437.5
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
484
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
485
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
770
PHILIP MORRIS ČR A
13580
O2 C.R.
218.5
UNIPETROL
382.5
VIG
534