Svátek má: Monika

Domácí

Velikost textu:

Stavební úřad Prahy 7 k olympijskému parku na Letné

Stavební úřad Prahy 7 k olympijskému parku na Letné

V návaznosti na obdržené podněty provedl Odbor výstavby Úřadu MČ Praha 7 ve čtvrtek 9. ledna 2014 ohledání na místě příprav projektu Olympijský park Soči – Letná 2014.

Ilustrační foto
12.leden 2014 - 10:30

Následně proběhlo v pátek v dopoledních hodinách podání vysvětlení ze strany zástupců organizátora, v rámci kterého došlo ke zhodnocení aktuálního stavu a k nahlédnutí byly předloženy náležité dokumenty.

Na základě zjištěných skutečností Odbor výstavby Úřadu MČ Praha 7 konstatoval, že v současné době v místě konání olympijského parku není realizováno umístění objektů, které by vyžadovaly jakékoli opatření stavebního úřadu.

Liška: ČOV staví na Letné ledový cirkus zřejmě na černo
 
Co bude stát na Letné a za kolik
Český olympijský výbor (ČOV) chystá na části Letenské pláně a Letenských sadů umístit Olympijský park Zimních olympijských her v Soči, který má stát přibližně 80 milionů korun.

Podle zjištění zelených ale aktuální stavební činnost probíhá v rozporu s platnou legislativou a je pravděpodobné, že se jedná o černou stavbu. Po skandálu s porušováním lidských práv na olympiádě v Soči chce ČOV stavět park, který má využívat výjimku pro umisťování cirkusů.
 
 (jv,foto:arch.)