Svátek má: Julie

Regiony

Velikost textu:

Svoboda: Když nebude kandidovat Němcová, tak to vezmu já

Svoboda: Když nebude kandidovat Němcová, tak to vezmu já

Exprimátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda nebude obhajovat svou funkci předsedy pražské ODS. V případě, že se na nadcházejícím regionálním sněmu nebude o post v čele ODS ucházet Miroslava Němcová, je připraven na tuto pozici kandidovat.

Bohuslav Svoboda, předseda pražské ODS
17. listopadu 2013 - 10:56

Jak napsal již dříve server Prvnizpravy.cz už ale jeden kandidát na předsedu ODS existuje, je jím exministr školství Petr Fiala. Největší moravské místní sdružení Občanské demokratické strany Brno-střed vyzvalo na svém sněmu v pondělí 11. listopadu 2013 prof. Petra Fialu ke kandidatuře na předsedu ODS a schválilo jeho nominaci na tuto funkci.

"Jsem velmi rád, že prof.Fiala vyslyšel přání nejen mnoha členů, ale i voličů a sympatizantů Občanské demokratické strany, aby aktivně vstoupil a zasáhl do politického dění," uvedl k tomu  Libor Šťástka, předseda místního sdružení ODS Brno-střed.

Raketová politická kariéra? Bude Petr Fiala předsedou ODS?

Bohuslav Svoboda v rozhovoru pro on-line deník Týden.cz. vysvětlil, proč na nadcházejícím lednovém kongresu nebude obhajovat funkci šéfa pražské ODS. "V Praze se podařilo v ODS nastartovat zásadní změny. Objevili se mladí lidé, kteří jsou kvalitní. Každý si má vychovat své nástupce. V tomto okamžiku jsem přesvědčen, že již dozráli. Já sám se chci posunout do vedení celostátního," uvedl poslanec.

Svoboda: Němcová by měla být předsedkyní
Svoboda dále prozradil, že hodlá kandidovat do nejužšího vedení, ale o křeslo šéfa občanských demokratů se bude ucházet pouze tehdy, pokud by nekandidovala Miroslava Němcová. "Byla celostátní tváří ODS, v kampani odvedla dobrou práci a bylo by správné, aby se stala předsedkyní," vysvětlil exprimátor. Spolupráci by si ale dokázal představit i s Petrem Fialou, pokud by se místo Němcové stal šéfem ODS.

(jv,foto:arch.)

Více z regionu na Prazskenovinky.cz

Z dalších regionů na Regionalninovinky.cz