Svátek má: Albína

Regiony

Velikost textu:

Sněmovna a Nemocnice na Bulovce uskutečnily seminář o ebole

Sněmovna a Nemocnice na Bulovce uskutečnily seminář o ebole

Seminář na téma vysoce nebezpečné nákazy byl zaměřen především na ebolu. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) sevirem eboly způsobujícím krvácivou horečku nakazilo v západní Africe více než 13 tisíc lidí, z nichž asi 5000 nemoci podlehlo.

Ze semináře
18.listopad 2014 - 08:30

„Jsem velmi ráda, že se našemu výboru podařilo ve spolupráci s Nemocnicí Na Bulovce tento seminář uskutečnit. Kolem eboly zazněla, především prostřednictvím médií, celá řada informací, některé z nich byly velmi znepokojující. Je proto dobře, že měli zástupci Nemocnice Na Bulovce, kde se nachází Centrum pro vysoce nebezpečné nákazy, zástupci ministerstva zdravotnictví i obrany možnost prezentovat poslancům, ale také veřejnosti a médiím informace o aktuálním stavu a připravenosti ČR na případnou hrozbu nákazy těmito vysoce nebezpečnými epidemiemi,“ uvedla poslankyně Mgr. Soňa Marková.

 Na semináři vystoupila v úvodu primářka Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice na Bulovce MUDr. Hana Roháčová, Ph.D. „V současné době je asi největším celosvětovým strašákem ebola. Existuje však i celá řada dalších vysoce nebezpečných nákaz, které není dobré podceňovat. Je nutné, abychom byli stále připraveni a především však vybaveni na situaci, kdy budeme zasaženi některou z těchto vysoce nebezpečný nákaz,“ řekla MUDr. Hana Roháčová, Ph.D.

 "Specialisté z Centra pro vysoce nebezpečné nákazy Nemocnice Na Bulovce jsou proto neustále ve střehu. Intenzivně též spolupracujeme s ministerstvem zdravotnictví, které se nám snaží vyjít maximálně vstříc. Pan ministr i jeho tým si totiž dost dobře uvědomuje, jaké riziko představuje ebola či jiné nebezpečné nákazy,“ sdělila MUDr. Andrea Vrbovská, MBA.
 
Jak informovala dále ředitelka Vrbovská, v současné době probíhají jednání mezi nemocnicí a pražským magistrátem o pozemku, na kterém by měla vyrůst přístavba nového pavilonu s 12 lůžky, který by měl stát vedle současné infekční kliniky v areálu nemocnice. „Problémem však je, že tento pozemek patří magistrátu, který si za něj nárokuje poměrně vysokou částku, která je pro nemocnici neakceptovatelná. Věřím však, že se podaří tuto věc brzy uzavřít,“ dodala ředitelka Nemocnice Na Bulovce.

Praha nesouhlasí s novelou zákona o odpadech

Na semináři dále vystoupil hlavní hygienik ČR MUDr. Vladimír Valenta, který přítomné informoval o připravenosti ministerstva zdravotnictví. Závěr semináře pak patřil prezentaci zástupce ředitele Agentury vojenského zdravotnictví plukovníkovi gšt. MUDr. Zoltánu Bubeníkovi.

Prazskenovinky.cz o akci informoval Martin Šalek,  tiskový mluvčí Nemocnice na Bulovce.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:NNB)