Svátek má: Jeroným

Regiony

Velikost textu:

Praha 7 přispívá dětem na kroužky

Praha 7 přispívá dětem na kroužky

Sedmá městská část pokračuje v projektu Kroužek pro každé dítě. Rodiče žáků základních škol s trvalým bydlištěm v Praze 7 si mohou do 31. března zažádat o příspěvek na zájmový kroužek dle vlastního výběru.

Ilustrační foto
22. února 2019 - 12:30

Na úhradu kroužku ve druhém pololetí městská část přispěje až do výše 1 500 korun. Příspěvky jsou určeny pro rodiče v nepříznivé finanční situaci.

„Zájmové kroužky přispívají k rozvoji schopností a dovedností dítěte a pomáhají vytvářet přátelské vztahy v kolektivu. Chceme, aby každá rodina v Praze 7 mohla svému dítěti zájmovou činnost dopřát. Pro ty, kteří si kroužky nemohou dovolit, jsme proto začátkem školního roku rozjeli projekt Kroužek pro každé dítě. V minulém pololetí jsme touto cestou podpořili téměř tři stovky dětí,“ uvedl radní Prahy 7 Jakob Hurrle.    

O příspěvek na kroužek, který probíhá ve druhém pololetí tohoto školního roku, mohou požádat rodiče dětí ze základních škol s trvalým pobytem v Praze 7. Příspěvky jsou určeny pro rodiče v nepříznivé finanční situaci, jako jsou samoživitelé, rodiny s více dětmi, rodiny v exekuci či pobírající pomoc v hmotné nouzi.


Městská část rodinám splňujícím podmínky poskytne finanční příspěvek na zájmový kroužek až do výše 1.500 Kč. Rodičům stačí jen podat žádost na přihlašovacím formuláři do 31. 3. 2019. Žádost lze podat na podatelnu Úřadu městské části Praha 7, případně zaslat elektronicky.

Podrobnější informace a přihlašovací formuláře jsou k dispozici na webu Úřadu městské části Praha 7.

Prazskenovinky.cz informoval Martin Vokuš, tiskový mluvčí Úřadu městské části Praha 7.

(jv,prazskenovinky.cz foto:praha7)