Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

U pádu Trojské lávky v Praze zasahovali pražští hasiči z pěti stanic

U pádu Trojské lávky v Praze zasahovali pražští hasiči z pěti stanic

<< FOTO >> Od 13:27 hodin dne 02.12.2017 zasahovalo pět jednotek pražských hasičů u Trojského zámku v Praze 7. Zřítila se tam pěší Trojská lávka do Vltavy. Část hasičů zasahovala také ze strany Císařského ostrova.

Z místa zásahu
2. prosince 2017 - 18:40

Na místě bylo zjištěno, že prakticky celá pochozí část lávky spadla do Vltavy, zbytky poškozené konstrukce zůstaly na obou na pilířích.

Hasiči okamžitě zahájili vyhledávání osob ve Vltavě, zraněné osoby pomohli transportovat do vozu ZZS a spolupracovali s PČR. Na hladinu hasiči nasadili několik člunů a prohledali část po proudu v délce 500 metrů. S průzkumem řeky v prvním okamžiku pomáhali i kanoisté z nedalekého oddílu.

Při pádu lávky se zranili čtyři lidé, dva těžce. Šedesátiletý muž a o tři roky starší žena mají mnohačetná zranění, muže uvedli záchranáři do umělého spánku a napojili ho na plicní ventilaci.

Další dvě osoby se zranily lehce, muž (43 let) utrpěl pohmoždění zad a další muž (34 let) si poranil zápěstí a nohu. Všichni zranění byli ošetřeni a převezeni do pražských nemocnic.

U případu zasahovaly jednotky z holešovické, centrální, petřinské, modřanské a smíchovské stanice. V 16:15 hodin bylo ukončeno vyhledávání osob ze strany HZS hl. m. Prahy a případ byl zcela předán Policii ČR. Na místo byl velitelem zásahu povolán statik a psovodi, kteří vyhledávali možné oběti pod zřícenou lávkou v oblasti cyklostezky. Hasiči jsou i nadále k dispozici Policii ČR pro poskytnutí prostředků pro jejich šetření, jako jsou čluny a výšková technika. U případu byl i ředitel pražských hasičů brig. gen. Ing. Roman Hlinovský.
Pražskénovinky.cz informoval Martin Kavka, tiskový mluvčí HZS hl.m.Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,gfoto:hzs praha)