Svátek má: Dalibor

Regiony

Velikost textu:

Praha plánuje na Vidouli vybudovat nový volnočasový areál

Praha plánuje na Vidouli vybudovat nový volnočasový areál

Poslední důležité pozemky na Vidouli, kde do budoucna plánuje Praha vybudovat volnočasový areál, by mělo hlavní město získat v nejbližších měsících.

Na Vidouli - Ilustrační foto
4. srpna 2019 - 12:30

Zdejší pozemky pražský magistrát vymění za jiné v oblasti Vysočan, Stodůlek a Střížkova. Lidé v Praze 5 se tak mohou těšit na nový park, cesty a venkovní hřiště. Směnu musí ještě schválit pražské zastupitelstvo.

Dohoda s vlastníkem pozemků je důležitým krokem k plánovanému vytvoření nového areálu pro veřejnost. Už v minulosti hlavní město koupilo větší část pozemků v oblasti Vidoule. „Touto směnou se nám podaří završit snahu o získání pozemků na Vidouli. Nic tak nebude bránit tomu, abychom zde vybudovali nové parky, hřiště a cesty pro veřejnost,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast majetku Jan Chabr.

O nabytí těchto pozemků Praha dlouhodobě usiluje, a to z důvodu vybudování sportovně-rekreačního areálu. Výměna pozemků tak byla jednou z posledních možností, jak mohlo město zabránit výstavbě komerčních projektů.

„Společnost B+3 Real od magistrátu získá parcely, které jsou již obklopeny pozemky, které tato firma vlastní, a pro Prahu by nebylo jednoduché na nich cokoli vystavět. Touto dohodou navíc ukončíme dlouholetý soudní spor a město navíc získá doplatek ve výši 105 milionů korun,“ doplnil radní Chabr.

V Horních Počernicích vznikl nový lesopark

Záměrem hl. m. Prahy je nabytí a následné svěření části těchto pozemků do správy městské části, která bude tuto lokalitu revitalizovat tak, aby zlepšila život občanů Prahy 5. Jedná se zejména o sportovní využití. Praha 5 už v minulosti vytvořila projekt „Stolová hora - Na Vidouli“, podle kterého zde bude po svěření vybudován okruh naučné stezky, běžecký okruh, bruslařský okruh, louka pro pouštění draků, klidová zóna a přírodní sportoviště.

Pražskénovinky.cz informoval Vít Hofman,  tiskový mluvčí Magistrátu hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:mhmp)