Svátek má: Josef

Regiony

Velikost textu:

Agresivní opilí mladíci napadli strážníky Městské policie

Agresivní opilí mladíci napadli strážníky Městské policie

V sobotu dopoledne přijali strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 3 oznámení, že v ulici Chvalova je skupinka asi 15 osob, kteří narušují veřejný pořádek.

Ilustrační foto
22.duben 2015 - 08:30

Když hlídka přijela na místo, nalezla čtyři muže, kteří okolo sebe měli prázdné PET lahve od piva a odhazovali nedopalky na chodník. Hlídka mladíky vyzvala pro podezření ze spáchání přestupku k předložení dokladů. Na to jeden z mladíků strážníkům začal nadávat a řekl, že jim nic dávat nebude. Strážníci muže znovu vyzvali k předložení dokladů s výstrahou, že pokud tak neučiní, hlídka je předvede na Policii ČR. Když ani poté muži neuposlechli, hlídka se je rozhodla předvést na policii. Na to se jeden z mladíků dal na útěk. Strážníci ho zastavili, ale muž na hlídku zaútočil. Poté se do konfliktu zapojili ostatní tři muži a nejen, že bránili strážníkům v zákroku, ale dva z nich brutálně na hlídku zaútočili údery pěstí a kopy. Strážníci přivolali na místo posilové hlídky a mužům bránili v dalších útocích.

Po příjezdu přivolaných hlídek strážníků a policistů se agresivní muže podařilo za použití donucovacích prostředků a služebních pout zklidnit. Dva z mladíků, kteří na hlídku brutálně zaútočili, byli omezeni pro podezření ze spáchání trestného činu na osobní svobodě a předáni Policii ČR k dalšímu opatření. Provedenou dechovou zkouškou jim bylo následně naměřeno 2,03 a 2,52 promile. Zbylí dva muži se za své chování budou zodpovídat úředníkům příslušného správního orgánu.

Záchrannou službu podpořila Praha nejvíce za uplynulých pět let


Spícímu muži vzplála večeře na plotně. Strážníci hořící hrnec s masem vynesli před dům. V pátek večer prováděla pěší hlídka strážníků z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 14 kontrolní činnost v ulici Anderleho, kde ucítila kouř. Bližší kontrolou okolí strážníci zjistili, že kouř vychází z jednoho z přízemních bytů. Na bouchání do dveří však majitel nereagoval. Spícího muže se podařilo probudit až silnými údery teleskopickým obuškem na parapet okna. Muž poté silně nadýchán kouřem vyšel ze zakouřeného bytu na chodbu. Strážníci muže vyvedli na čerstvý vzduch a přivolali záchrannou službu a hasiče. Hlídka ještě před příjezdem hasičského záchranného sboru, vypnula sporák a hrnec s hořícím masem vynesla ven před dům. Majitele bytu, který se nadýchal kouře, si převzala záchranná služba a převezla ho k ošetření do jedné z pražských nemocnic. Hasiči a policisté byt následně zajistili. Prazskenovinky.cz informoval Bc. Jan Čihák z Městské policie hl. m. Prahy.

(jv,prazskenovinky.cz,foto:arch)