Svátek má: Jan

Regiony

Velikost textu:

Rada schválila pojmenování nových ulic

Rada schválila pojmenování nových ulic

Rada hl. m. Prahy schválila pojmenování nových ulic vzniklých na území hlavního města. Součástí materiálu jsou i návrhy na prodloužení stávajících ulic a jedno přejmenování parku.

Magistrát hlavního města Prahy
3. listopadu 2014 - 08:30

V Městské části Praha 4 se mění název parku Družby na název park Na Pankráci. Pojmenování se mění na návrh městské části. Uspořádala veřejnou anketu, které se zúčastnilo značné množství občanů, a ze které vyšel vítězně předkládaný návrh.

V Městské části Praha 12 se ulice Vycházející severozápadním směrem z ulice U nové louky severně od přemostění potoka nově jmenuje Mokřadní.

V Městské části Praha 13 se ulice vycházející východním směrem z ulice Za Mototechnou mezi domy čp. 1114 a2640 a vstupující do ulice Márovy nově jmenuje Münzbergerových. Nová ulice Márova vychází východním směrem z ulice Za Mototechnou mezi domy čp. 1651 a 1114, lomí se k jihovýchodu a vstupuje do ulice Münzbergerových. Ulice Kejhova vede podél východního průčelí domu čp. 1114 a tvoří kolmou příčku mezi ulicemi Münzbergerových a Márovou.

V Městské části Praha  - Lysolaje ulice Do zatiší vychází jihovýchodním směrem z ulice Podholí u severovýchodního rohu objektu čp. 283, na křižovatce s ulicí Dolina se lomí k východu, dále se stáčí k severu, pokračuje v přímém směru a lomí se k východu, kde slepě končí na hranici parcely č. 420/2.

V Městské části Praha 14 vznikají v nové zástavbě v katastrálním území Černý Most ulice Dobrovolného, Mrázkova, Hubáčkova, Bergmanova a v katastrálním území Hostavice ulice Postlova, Jansova, Tulkova, Jamborova.

V Městské části Praha 15 mají lokalitě přilehlé k ulici Hornoměcholupská nově ulice Mantovská a Modenská.

V Městské části Praha – Březiněves byly kvůli dokončení výstavby rodinných domů prodlouženy ulice V křepelkách, Petráčkova a Na plužině. Prazskenovinky.cz informoval MHMP.

(jv,foto:arch.mhmp)